Jump to content
Българският форум за музиканти

Пълнят ли се дупки?


Recommended Posts

:blink:

Както и да е. Преди 1 седмица си сменях струните и си ударих китарата с тремолото (моля ви не питайте как). Та значи то ми направи една (всъщност две) миниатюрни дупки на китарата. Все едно "счупи" лака отгоре. Дупките са с размер 1х1х1 мм и са много малки, но напълно достатъчно за да ме дразнят. Та идеята ми е могат ли да се "запълнят" с нещо? Няк'ва паста нещо такова? И дали някой има такава, щото да купувам не знам си к'во си за 1 дупчица....

 

Все пак ;) очаквам от "китарните майстори" малко акъл ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм се занимавал с това, защото е много вероятно нещата да станат по-зле отколкото са били в началото на 'ремонта' :D

Ако искаш мога да ти дам линкове към разни tutorial-и, но нещата не са съвсем прости... свързано е с шкурки,полиране, използване на пара или други подобни средновековни методи за мъчение :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:o

не не не не.

В никакъв случай. Просто се чудех дали има пастичка, с която се запълва и то си се втвърдява. НИщо друго.

Все пак дупката е 1 кубичен милиметър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, копеле, тя нали е лакирана китарата. Ако запълниш с лак - ще се виждат пукнатините отдолу, ако запълниш с нещо черно - ще се различава от лакираната част. По-добре се застави да харесаш дупките - така поне китарата ти е уникална :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, правят се някакви шашкънии и се запълват дупките почти невидимо, ама само съм чувал и чел (като Пакмен :happy: ), та не мога да кажа нищо повече. Във www.frets.com май имаше някакви разумно звучащи съвети - погледни. Не забравяй, обаче, че за всеки тип лак - нитроцелулозен, полиуретанов и пр. процедурата може да е леко различна. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имах черен фендер преди 2-3 години ( те после ми го откраднаха ама карай), та същия проблем ми го беше оправял един майстор в люлин. Забравих му името, но човека е наистина много добър. Там където е откъртена боята направи някаква смес от абаносови фини стърготини с някво лепило или нещо от сорта забравих и го нанасяше с памук и кърпа май...но ефекта беше страхотен - нищо не си личеше после...един приятел преди няколко месеца си оправи строшен гриф при него - пак остана супер доволен...човека е факир наистина. Ако решиш мога да се пробвам да намеря адреса. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Ами, копеле, тя нали е лакирана китарата. Ако запълниш с лак - ще се виждат пукнатините отдолу, ако запълниш с нещо черно - ще се различава от лакираната част. По-добре се застави да харесаш дупките - така поне китарата ти е уникална :virtuoz:

Тук искам да изразя съгласие с твърдението за уникалността и да резюмирам една кратка история за мойта любима китара.

Значи въпросната китара няколко пъти решавах да я продавам за да си купувам един-бог-знае-какво и първия път, когато го реших по много странни обстоятелства се случи така, че китарата ми беше на стойка на една сцена и явно някой я беше побутнал, вследствие на което се появиха едни две наранявания на лака и на боята - грознички в интерес на истината. Тогава нямах възможност да ги оправям. Междувременно се отказах да я продавам, щото реших, че тя си е правена за мен. Година по късно пак ме прихвана някакъв дявол и пак реших да я продавам и тогава както си излизах от едно студио, носейки я в калъф на гръб (много глупаво от моя страна) изведнъж по път неведом презрамката се откачи и китарата се изтърси на тротоара и след това и на улицата - е вервайте ми получих инфаркт в тоя момент. Тутакси я отворих, очаквайки да видя собствената си смърт вътре. Оказа се, че по ръба на китарата се е разгембил лака и се беше отчупило едно малко парченце дървесина. Доста ми олекна в интерес на истината и много се чудех дали да го поправям, но реших, че освен, че китарата ми става още по-уникална така, това е белег, който во веки веков ще ми напомня, че тази китара НЕ ТРЯБВА ДА Я ПРОДАВАМ, щото тя си е НАПРАВЕНА ЗА МЕН.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ко ма напрай ве :(

:P:P:D:virtuoz:

направо си и разказал играта

Навремето базикахме един френд дето един негов съученик, който не може да свири му беше поискал китарата да се пробва да подрънчи малко, но за да не са пред вратата заслизали по стълбите до междуетажната площадка. Авера вървял отпред, а зад него съученика му към 100 кила с акустичната китарка в ръка, в това време съученикът се хлъзнал и се изтърсил по гъз върху китарката и така като на шейна слезнал по стълбите :D

Китарката му оцеля ама по ръбовете беше налепил скоч :D

... абе то и китара да си не е лесно :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, има и такъв вариант, когато така стане и китарата придобие някъв такъв чар, макар и само ти да си го цениш, не е малко. :guitar:

 

Но когато някой друг ти е сторил зло на китарата и то не се състои само в отчупване на лака, а за направо пробито дърво тогаз е малко по различно. Но съм сигурен че е поправимо де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно можеш да го направиш с прозрачен лак за нокти, ако дупките са съвсем малки, но трябва да го изгладиш много добре, за да не стане обратното- да има "пъпки" :curse:

 

В този тон, най-добре, както казаха някои тук, потърси разни бояджии, които се занимават с коли, те ще знаят какво може да се направи.

 

Третия вариант, на който се спрях аз, след като със всичкия си акъл изтърсих китарата лицево в ръба на една мраморна маса- отиваш в един магазин за тунинг за коли и купуваш един голям лист ваденки- от тези, дето се лепят по колите, с форми на разни пламъци, линии и т.н. Изкормяш китарата до основи и правиш уникален artwork :rolleyes: Между другото, от личен опит казвам, че това е най-приятно и после знаеш, че комплиментите към китарата са към теб а не към Ibanez, Fender и прочие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:happy:

Както и да е. Преди 1 седмица си сменях струните и си ударих китарата с тремолото (моля ви не питайте как). Та значи то ми направи една (всъщност две) миниатюрни дупки на китарата. Все едно "счупи" лака отгоре. Дупките са с размер 1х1х1 мм и са много малки, но напълно достатъчно за да ме дразнят. Та идеята ми е могат ли да се "запълнят" с нещо? Няк'ва паста нещо такова? И дали някой има такава, щото да купувам не знам си  к'во си за 1 дупчица....

 

Все пак  :curse: очаквам от "китарните майстори" малко акъл :rolleyes:

Сега, слушай внимателно.

Аз имах подобен проблем. Китарата може да се оправи така, че все едно нищо е нямало!

Само че зависи с какъв тип лак е лакирана. Мисля че единия беше полиуретанов, пък другия ... Забравих, така или иначе не съм специалист и не ми е работа. Дай китарата на някой лютиер и той може да провери какъв ти е лака по специален начин. После единия тип лак се разтваря и затваря дупките но не зная кой. Питай специалист и той ще ти обясни, пък ако не познаваш такъв - кажи и ще ти дам телефон на човек който разбира от това!!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.