Jump to content
Българският форум за музиканти

Помогнете на начинаещ за синтезатор.


goqe

Recommended Posts

Та - наскоро чух тази последна нашумяла песен на Балтазар и Deep zone - Dj Take Me Away.

Преди да я чуя си помислих - поредното хаус парче.

Но песента ми хареса особено ритъма.

Отдавна съм хвърлил око на синтезатора като инстумент на който да свиря(освен китарата).

Проблема е че нищо не разбирам - затова пиша тук с надежда за помощ.

 

Имам няколко въпроса - кои точно звуци се издават от самия синтезатор?

Ритъма (бас,перкусии и д.р.) се прави от него или само водещата мелодия?

Трябва ли да имаш опит с йоника/пиано ако искаш да свириш на синтезатор?

Кои са най-добрите марки синтезатори?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш 2000лв вземи Roland E50 бърз, лесно преносим, нов модел, може да не свириш, и прави всичко само с поглед.

:cheers2:;):);) ;)

 

Питам сериозно.

Ако си мислиш че съм поредното хаус фенче на което ще му се изпари ентусиазма след 2 седмици много се лъжеш.

Предимно слушам рок, но това не ми пречи да опитам други муз.инструменти нали?

Сега наистина моля за сериозен отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.Синтезатора има всички нужни ти бленди за каквото и да било.Като под синтезатор разбирам Ямаха Мотиф,Корг Тритон,Тринити,Оазис и т.н.Въобще си нямаш и на идея за какви пари иде реч обаче.

На втория ти въпрос просто не знам как да ти отговоря.Ти ако не си карал кола можеш ли да шофираш???Естествено,че трябва да си имаш понятие от клавишни,от разпределение на инструменти,от баланс,ефекти и още доста неща.

 

На последно място едно съветче.Вземи си фрути лупс или рийзън(и комп де) и не се занимавай със синтезатори.Там си има всичко,което ти е нужно.

Ползвай Гугъл. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адмирации за маестрото, аз се опитвам да обесня нещо с две думи после се чудя защо не ме разбират, някой наистина са надарени с дар слово,навремето и аз така, големите ме гонеха и аз вземах че се амбицирах и станах музикант какво да правиш съдба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Fruti loops" и "Reason" се пишат на енглиш програмите...забравих да спомена по-горе...а и не намерих как да си редактирам поста :hysterical:

 

misho.d-еее не мисля,че съм го изгонил момчето-просто леки напътствия :thumbs_up: Пък той сам ще си реши.Между другото съм служил в Балчик-егати ветровете имате там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее най накрая една обща приказка,не си го изгонил пък и не трябва да стигаме до крайности просто давам пример със себе си пък той ако има желание да си мисли. Колкото до Балчик нямаго онова поделение (казано с носталгия) този вятър довя 4 голф игрища и 80 вятърни генератора, а може би Вятъра на промяната ??? :thumbs_up:;):rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че немога да работя добре с Fruity Loops.

Имам няколко лесни бийтчета, но понятие си нямам как да работя с синтезатора в програмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами намери си от някъде Reason 3.0 Върши много добра работа.Освен заложени бийтове в един от синтезаторите имаш и много големи библиотеки от ударни,ефекти,бленди и т.н. Отделно има доста издадени библиотеки от семпли за тая програма-виж в Емулето-има доста.Обаче пак казвам,че трябва да си имаш малко понятие от клавишни,защото всичко там е на основата на клавиатура.

Другата алтернатива е Кюбейс.Там също има доста прилични неща-особенно ме кефи Китар рига-тва е VST-инструмент пълен с какви ли не китари и тем подобни.За ударни през Кюбейс ползвам Адиктив дръмс-за 2ГБ програма просто си нямаш на идея за какъв саунд на ударните иде реч :recourse:

Най-добре е да хванеш някой,който се занимава с тези неща и просто да ти даде някакви напътствия и насоки(тва става във вас на компа-не по форумите).Другият вариант е като мен-на принципа проба-грешка.Играеш си с програмите,разцъкваш,докато почне да ти се избистря мътилката в главата.Друг начин няма :recourse:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.