Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се нарича това нещо?


salt

Recommended Posts

От край време се чудя дали дапитам за това нещо, защото си мисля че някой може да ми се изсмее но реших да питам все пак.Сигурно въпросът ми ще прозвучи като "Ей това дето го държи онази с копченцето и дето пее на него и прилича на дръжа,ама не е, и като пее на него се чува през онези кутии по-силно как се нарича?"

Преди година и половина си купих ел.пиано от дстрибутура на м-аудио "Алмар Ко" и там видях в импровизираното им студио (поне тогава ми изглеждаше такова-стая с компютър ,миркофон и кийборд) едно нещо което стоеше зад кондензаторният микрофон.Изглеждаше като отрязан звуков монитор на половина или като кашон,но беше облечен с звукопоглъщаща материя(някакъв плат).Досетих се че се използва за да се редуцират ненужните отражения на звука,които се връщат след възпроизвеждане на звук и се поглъщат от всички страни на микрофона.Много ми трябва такава джада, защото аз самият нямам възможност да третирам акустично помещението в което правя записи и акустиката в стаята ми е ужасна.Бих инвестирал в такова приспослобление, въпреки че се досещам че не е най-удачният вариант.

Ако някой знае откъде се купува това нещо, как се нарича с английското му име и българското ,ако може да дадае някакъв линк с цена ще съм благодарен.

Аз бих го нарекъл Отраженозвукопоглъщачка.Хе-хе :rockon: или акустичен микрофонен абсорбатор.А стига бе.Написах в google microphone acoustc absorber и си отговорих сам на въпросаВижте ТУК.Уау.Не мога да повярва.Открих го.Но пак пишете .пийз

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ли имаш предвид?

reflexion-filter2.jpg

 

Reflexion filter

 

 

Марковите са доста скъпи....но и сам може да си го направиш...до голяма степен със почти същия ефект.

Само трябва да внимаваш да не изсушиш много гласа, защото преди време бях взел едни бас трапове и единият ня можах да му намеря място. Реших за проба да го сложа точно срещу микрофона....лелейййй...какво поглъщане на енергията...просто не е истина....и определено не е хубаво, когато е в такива големи количества... :rockon:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,Да,Да :rockon:

Откъде,откъде ,откъде се купува?

И колко струва?

И върши ли работа,защото звука се отразява и пред мемрамата не самот отзад?

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какви са тези бас трапове.Някво линкче да не те занимавам с тези неща ако можеш да дадеш направо да си прочета?

А динамичните микрофони съм забелязал че много не им влиаят акустичните особености на помещението, особено ако не са осилени много и се използват отблизо.

забелязах че на моя кондензаторен като си сложа ръцете зад нео и се променя звука .Става по насиотен със средни честоти .Тез абсорбатори /филтри имат ли различни видове и приложения?

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

295 гущера :happy: ...но пък има много слоеве и е изчислен по числото "пи". :rockon:

 

П.П. Ееее...ти пък сега и линк искаш....бас трапове - дал Господ -> Auralex...само че те са за по-различна цел и не се слагат пред микрофона, а най-често из ъглите. Оня опит горе бях решил да го направя, защото срещу микрофона е стъклото на прозореца, което достатъчно отразява, но ако самото помещение е сравнително добре обработено акустически, това отражение не представлява проблем, тъй като се поглъща из останалите плоскости.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако някой постне снимки и описание как може да се направи такъв футър ще е супер!

Желаещи....

:)

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще ни изгонят двамата от форума....бях вадил навремето подробно указание как се прави такъв "екран" стъпка по стъпка....ако го открия, направо ще го поместя тука, че да може и други колеги да го ползват... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Някой знае ли къде се продават reflecion filters в България,защото в Дианкорд не продавали.В много музиклани магазини съм ходил, но такова нещо не съм виждал да продават.В zzounds.com го има , но за БГ нямат доставки.И единствената марка която намерих е SE electronics.Поне с гугъл не успях да намеря други марки на такива филтри.Идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не се занимавай с глупости. Ако не можеш да си погълнеш помощението - си направи кабина в него. Много по ефективно е. Малко летви, пирони и си готов.

Най ефективното поглъщане което е в пъти по добро от ауралекс и каквото се сетиш са дюшеците за легло. Ама от старите - тежките. Това как поглъща ... няма равно.

Също така ти вършат работа ако можеш да си намериш от някой театър старите плюшени завеси или едно време по училищата имаше едни подвижни завеси в кабинетите - също от дебеш плюш. В краен случай и вълнено одеало сгънато няколко ката ти върши работа.

В едно помещение най голямото "кънтене" идва между пода и тавана тъй като тези 2 плоскости са най успоредни и нищо не им пречи (няма кой да разсея звъка между тях). Така, че си сложи много ДЕБЕЛ килим или няколко килима защото резонанса е околу 200 херца и това адски дразни.

Може евтино и без много усилия да се постигнат много добри условия с малко експерименти и анализ на записаният звук.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не се занимавай с глупости. Ако не можеш да си погълнеш помощението - си направи кабина в него. Много по ефективно е. Малко летви, пирони и си готов.

Най ефективното поглъщане което е в пъти по добро от ауралекс и каквото се сетиш са дюшеците за легло. Ама от старите - тежките. Това как поглъща ... няма равно.

Също така ти вършат работа ако можеш да си намериш от някой театър старите плюшени завеси или едно време по училищата имаше едни подвижни завеси в кабинетите - също от дебеш плюш. В краен случай и вълнено одеало сгънато няколко ката ти върши работа.

В едно помещение най голямото "кънтене" идва между пода и тавана тъй като тези 2 плоскости са най успоредни и нищо не им пречи (няма кой да разсея звъка между тях). Така, че си сложи много ДЕБЕЛ килим или няколко килима защото резонанса е околу 200 херца и това адски дразни.

Може евтино и без много усилия да се постигнат много добри условия с малко експерименти и анализ на записаният звук.

Успех

Да, тури и два персийски килима на пода и тавана и 4 родопски одеала по стените.

Абе хора, човека едва ли има 6 стаи и кухня и се чуди какво да ги прави. Щом се допитва за това определено не може да съсипе цялата стая с парцали, коприни и дюшемета. Като ще коментирате намерете по-опростен вариант!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз съм си го мислил варианта за кабинка, обаче кабинките са малки, въздуха в тях е малко, а вокал без въздух.... малко не се връзва :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.