Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за преамп


Recommended Posts

Момчета, за там където сте се запътили ние от там се връщаме

 

Незнам откъде се връщаш но почти всички хора писали в темата са правили по няколко лампови усилвателя от до (включая и аз)!

 

А тея списания сме ги чели отдавна - за да не се мъчиш да ги сканираш ето ги прехвалениете сатии и сега ще ги разнищим със съфорумците!

 

1.jpg

 

2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имам схемата на преработката на Регент 30.

Аз не съм измислил тази преработка.Направил я е инженер ,казва се Петрушев.Човека има стотици публикации.

Аз само съм я изпълнил няколко пъти.Няма как да не е вярно след като всеки път се е получавало.

Но да не ви досаждам повече.

Тъй като не зная как да копирам схемите в този отговор,нека някой ми даде имейла си ,аз ще му ги пратя на него ,а той ще ги

вкара във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са схемите на Регент 30

Горната е на оригиналната схема ,а долната на преработената за 80/110 вата.

За съжаление не мога да открия схемата за преработка на МВ3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разбрах, защо германците не разбират нищо от техника - явно REGENT не е конструиран от инженери (български). Те и коли не могат да правят, особено Golf пернишки...

Къде са германците, къде сме българските инженери, къде е Пегъзи...

Няма да коментирам техническата страна на модификациите, ще бъде чиста загуба на време.

Само едно ще кажа: Не правете това! Може да правите други глупости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

what da fuk :):) 720V :metalist:

 

в интерес на истината ЕЛ34 по каталог е до 800в анодно, но МАКСИМАЛНАТА разсейвана мощност на анода е 25 вата

прави си сметка за кво става въпрос - все едно турбо от V12 на голф 1,3

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 За MV3 да извади 40-50W наистина става, но освен че трябва нова намотка за преднапрежение анодното трябва да мине през умножител Х2 т.е. 700V+ .Режим не е  лек но си работи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де това влиза в противоречие с всички учебници.Колко време ще изкарат лампите в такъв режим?Това означава да разсейват два пъти по-голяма мощност от справочната.Още повече,че и това анодно напрежение е доста по-високо от максимално допустимото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оспами се темата на човека с желания за изява на незадоволено его. - "Как' Сийке, чакай аз да кажа..."

Така се получава, когато няма знания, а самочувствието е огромно.

bratmito:

Защо си губиш времето в безсмислени опити да влееш акъл в каца без дъно?

Айнщайн май беше казал "Вселената и човешката глупост са безкрайни. За вселената все още не е доказно..."

Как да обясниш в две изречения огромното количество знания, трупани през годините, когато отсреща няма как да ги разберат, пък и не се опитват да мислят?

Ще цитирам Frank Zappa - "Хората искат лайна. Дайте им ги!"

Форумът е задръстен с глупости, и реакцията на квалифицираните членове е да се оттеглят и да гледат отстрани. Помисли си колко уважавани членове са намалили активното си участие и сам си отговори защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дистанцирам се от езика на горепишещия.Не е моя работа да коментирам.

 

Темата не е променена от мен.Доста преди това посъветваха колегата създал въпроса да поработи върху усилвателя с 2 ЕЛ84.

Тогава и аз се вкючих да споделя моя опит с преработката на усилвателите МВ3 и Регент 30- преди 30 години.

И в тази връзка малко се порових из справочниците и открих интересни неща.

Тук един колега спомена ,че ЕЛ34 има аноден ток 800в.-да,но се оказа ,че има лимитирана серия на ЕЛ84 с аноден ток 550в.

Ето адрес на справочник на лампи .Там има интересни схеми за 100 вата с 2 ЕЛ34!

www.drtube.com/tubedata.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, шило в торба не стои! Още едно доказателство за липса на знания, ама пак изказване!

Някой да прави разлика между ток и напрежение?

Между нота и петолиние?

Някой да е наясно с физика за начално училище?

Хем "не знам", хем да си кажа ...

Как мрежов трансформатор за лампов усилвател 12 вата ще храни усилвател за 60? Перпетум -Мобиле, а?

Как изходящ трансформатор за 12 вата ще прехвърли 60 вата?

Как лампи с допустимо максимално анодно напрежение от 500 волта няма да пробият при 750? А самоиндукцията с колко ще вдигне напрежението?

Колко е катодния ток на насищане на EL84, за да може да се получат тези ватове?

EL 34 може и 110вата да даде, ама при други режими, и друг изходящ трансформатор, ама кой ти гледа...

Е, много глупости станаха вече ...

Някой да ме е видял да пиша за лютиерство или музикална теория? Като не съм специалист, не се опитвам да подвеждам хората с неверни твърдения. Много моля, който не разбира от нещо да не подвежда редовия съфорумец, който очаква честно и компетентно мнение по повдигнатия си въпрос.

Знам, че няма да престанат подобни теми, защото никой не носи отговорност за мненията си. Форумът търпи всякакви излияния. Но моля ви, поне в техническите теми не пишете глупости. Ако не знаете, по-добре си трайте и четете - все ще научите нещо. Ако не искате - ваша воля, но не заблуждавайте доверчивите хора!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се ,че е неволна грешка -800 в. анодно напрежение.

Никъде не съм споменал да съм постигал 100вата със 2 Лампи ЕЛ34(справка първото ми изказване).50-60 вата-колкото горе долу Регент 60.

С ЕЛ84 и 300 в.анодно напрежение се получава 15-17вата.А колко се получава с 500-550в.анодно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Най после открих схемата за преработка на МВ3.-Списание РТЕ -1974г. брой 1 стр.19.

През 2008 г. може би е безмислено да се прави,но през 1975 не беше така.

Нямам намерение да споря с никой.Просто може на някой да му е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.