Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Highwai One-адаптри


emilcvetkov_

Recommended Posts

Колеги,имам нужда от съвет! Имам Fender Highwai от 2006г.Онзи ден го сравних с един Фендер от 1982г.,и разликата беше доста голяма.Изцяло в полза на стария фендер.Та въпросът ми е-някой сменял ли е адаптрите на подобна китара и с какви,и има ли разлика в тона(говорим за сингли).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на хайуей май бяха алнико 3 хот, а нормално са алнико 5 така че е нормално да има разлика - би трябвало да са по-среднисти с по-хлабав бас и по-малко високи от нормалните на Хайуей

 

и аз ще питам всъщност каква беше разликата която ти установи?

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно,хайуей 1 на мен ми звучи супер-поне на 2-3 съм свирнал и са почти като моята (74г модел),в сравнение с мексико и американ стандарт (и такъв имах) са много по добри според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо-стария беше по-силен(а адаптрите бяха по-далече от струните)и след като изравних силата тонът пак някак си тънееше спрямо другия.Сега се сещам че може-би разлика оказват и други фактори,например моите струни са доста по-ниско,а и съм с 9ки струни докато другия беше с 10ки...не знам.Все пак мисля че тъй като Highwai не е от скъпите модели може-би ако сложа по-скъпи адаптри ще подобри тона!?Някой да го е правил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че са достатъчно добри оригиналните - но 9ките наистина правят огромна разлика, също стария страт може да е бил със стоманено блокче в тремолото и такива "дреболии"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.