Jump to content
Българският форум за музиканти

ТАБЛАТУРИТЕ!


headless

Recommended Posts

Всичко, което казваш по-горе, synchu, е вярно.

Нека не забравяме да напомим на най-младите от форума, обаче, че изучаването на музиката, ако искаме да знаем какво правим, също изисква четене на ноти, дори, ако в крайна сметка си изберем да не свирим по тях.

При хармонията, например, е силно препоръчително да можем правилно и не твърде бавно да четем, и анализираме нотен текст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Едно време, когато още незнаех за таблатурите, почти всички песни си ги изкарвах по слух (главно песните на Deep Purple, защото са по-лесни). Не отричам че сега не гледам по таблатури, когато нещо не ми е ясно как се свири.

 

Има и китаристи които изобщо не си правят труда да изкарат нещо по слух.

 

Продължавам да си вадя някои песни по слух, но аз не съм машина да знам всяка песен как се свири.

 

Хората, които правят таблатурите също са вадили по слух, за това има много вариации табове по някоя песен. Най-важно е как ТИ искаш да го свириш и как ти звучи най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.