Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland E80 & G70.Въпроси.


Maestroto

Recommended Posts

Здравейте!От скоро време ми се върти една идея в главата-да сменя марката клавир.Досега съм работил с Ямаха от 2 години съм със Корг.Не е лоша машина (за ПА80 иде реч),но нещо...За да прозвучи тая свирка трябва да си много навътре в нещата.Е моята звучи,но не ми допада идеята да стоя 7-8 часа над клавира,че да прозвучи един стил както аз искам.

Та засега съм се спрял на тея два модела.Демонстрациите в нет-а са хубави-хареса ми саунда на клавирите.И тук има 2-3 дилеми,които ме терзаят и ще съм благодарен ако някой колега сподели впечатления.

1.Защо G70 е по-евтин от E80?Има ли някаква съществена разлика в двата клавира.Доколкото слушам-не.За мен няма логика-най-малкото G-то е 77 клавиша.Но пък Е-то има вокал./харм.,което не знам дали го има при другия клавир.

2.Не срещнах никъде клавирите да имат семплери(тва е важно за мен).Има ли някой информация да имат или поне да могат да четат семпли.Ако нямат семплер,то тогава и Е50 ще върши долу-горе същата работа.

3.И на последно място-дали да си взема флаш карта за 80-сятката и да си седна на дупето.Щото тая,която господин Красен Бонев предлага е убийствена.Нещата там звучат повече от добре.

 

Такааа.Свиря в кръчма-клавно кючеци,народно щрак-щрак и тем подобни.Просто така се налага.За колегите с предразсъдъци ще отбележа,че свиря и Бах-обаче няма кой да плаща за него.А и той не се измерва с пари...Както и да е.

Ще се радвам ако получа по-подробна информация от колеги,които са се сблъсквали :drummer: с такива машини.

Поздрави!!!

Редактирано от Maestroto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехехе , тоеа за Бах ме изкефи ;) да ти кажа аз съм за Е-80 нали знаеш скъпото винаги е по-добро ! слушах само демота в интернет , и ме впечатли много. както се изрази веднъж един колега - абе брато и с Корг оазис да свириш нямали парса нищо не звучи ни апаратура , ни клавир ;) успех !!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е80 разбирасе но е с меко звучене, трябва да му въртиш барабаните и се носи от двама,(килограмите са доста)

Иначе G70 е резачка, и двата с вокалист най вече за колежката.

В крайна сметка парите са твой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е80 разбирасе но е с меко звучене, трябва да му въртиш барабаните и се носи от двама,(килограмите са доста)

Иначе G70 е резачка...

 

Хм...не знам защо смяташ,че G-то е резача,като двата клавира на практика са едни и същи...Със еднакви процесори,бленди и т.н.Ако говориш от позицията на човек,който е свирил и на 2-та и е направил разлика-може.Тогава ти вярвам на 100%.

 

Така.След безумно ровене и сравняване да споделя впечатления.Ще ги разделя на "+"-ове и "-"-си и за двата клавира,та ако някой има нужда от тая информация да я ползва :)

 

плюсове G70:

76 клавиша-идеален за пиано и каквото се сетите

20 килограма-по-лек е от "Е"-то;

1596 бленди срещу 1100

 

плюсове Е80:

54 дръмс кита срещу 48

350 стила срещу 285

по-голяма оперативна памет-35,3МВ срещу 27,4

2 слота за вграждане на "SRX" панели срещу 1

 

Основен минус и на двата клавира е,че нямат семплер.Но пък за сметка на това всичките им бленди+барабаните са семплирани и звучат убийствено.Плюс това семплера е за инжинери-не е за музиканти :)

Май накрая клавиатурата ще е решаващ фактор за мен.Ако джи-то е с много тежка клавиатура директно отпада защото харесвам среден тип клавиатури-да не са леки като на повечето PSR-ки,но да не е и като на пиано "Чайковски" да речем :)

Ами това е!Дано да съм бил полезен на някой. :whistle::virtuoz::drummer:

 

 

:thumbs_up::cheers2: :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи Е-80 инвестирай в бъдещето, дай още 500лв вземи карта с семп.тон. и просто си решаваш проблема за години напред. Ако някой ти каже друго знай става въпрос за пари. Е един минус че трябва да се носи от двама.но и царската корона е тежка. На G-70 не може да се солира трябва ти още една свирка. :recourse::hysterical: :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Здравейте!От скоро време ми се върти една идея в главата-да сменя марката клавир.Досега съм работил с Ямаха от 2 години съм със Корг.Не е лоша машина (за ПА80 иде реч),но нещо...За да прозвучи тая свирка трябва да си много навътре в нещата.Е моята звучи,но не ми допада идеята да стоя 7-8 часа над клавира,че да прозвучи един стил както аз искам.

Та засега съм се спрял на тея два модела.Демонстрациите в нет-а са хубави-хареса ми саунда на клавирите.И тук има 2-3 дилеми,които ме терзаят и ще съм благодарен ако някой колега сподели впечатления.

1.Защо G70 е по-евтин от E80?Има ли някаква съществена разлика в двата клавира.Доколкото слушам-не.За мен няма логика-най-малкото G-то е 77 клавиша.Но пък Е-то има вокал./харм.,което не знам дали го има при другия клавир.

2.Не срещнах никъде клавирите да имат семплери(тва е важно за мен).Има ли някой информация да имат или поне да могат да четат семпли.Ако нямат семплер,то тогава и Е50 ще върши долу-горе същата работа.

3.И на последно място-дали да си взема флаш карта за 80-сятката и да си седна на дупето.Щото тая,която господин Красен Бонев предлага е убийствена.Нещата там звучат повече от добре.

 

Такааа.Свиря в кръчма-клавно кючеци,народно щрак-щрак и тем подобни.Просто така се налага.За колегите с предразсъдъци ще отбележа,че свиря и Бах-обаче няма кой да плаща за него.А и той не се измерва с пари...Както и да е.

Ще се радвам ако получа по-подробна информация от колеги,които са се сблъсквали :icon_shithappens: с такива машини.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на Вси4ки колеги.Аз сам работил и със G-70 и сега работя със Е-80.И двата клавира са страхотни машини.Е-80-то има пове4е възможности ина4е на4ина на работа и със двата модела е сходен.Интересува ме каква е тази флаш карта на Красен Бонев.Какво има в нея?

Ако някой може да ми каже пове4е и за SRX картите ще е добре.Аз използвам SRX-09 в нея преобладават звуците пред комплектите барабани.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Пичове аз имам G 70 много съм доволен мога да прибавя само че, G-то е сас 62 mb рам памет идва 27 заштото останалата час се заема от операционната система проверено е и е апсолютно един и сашт като Е-80 откам памет и опции.Да наистина Е-80 има два слота за карти клавиатурата му е по лека като на VA-7, ниамат семплери и не четат семли от VA сериите но имате достатачно вазможности и на двата да обработите звукът да звъчи като семплиран.Тежат мамата си трака имам Плексит вече ама си струва,които от двата да си купиш ниама да збаркаш.

А относно Картите за КORG PA 80 звучът добре но Rolanda и без тези карти звучи по добре,заштото пичове във 16 mb flash карта как аджаба има семпли на КОМПЛЕКТ барабани, LOOPове,акордйони китари и ................................... много дръги инструменти сас стиловете? Не е ли малко лъжа? Аз мисля че е така. И да ви кажа до какъв извод сам стигнал, дори да направят KORG 8000 или ROLAND G,E,C,B,H, YAMAHA TYROS1-2-3 неможе да се замени цял оркестар това е.

Ако някой иска да му пратя бленди и стилове за G-70 или Е-80 да ми пише на don_linchone@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Последния свестен синтезатор на Roland за мен е VA-7 или VA-76.От тогава насам Roland тъпчат на едно място.Нито G-70,нито Е-80 си заслужават парите!Саундите са същите като на VA-76,та даже и някой са по лоши.Няма ги някой хубави комплекти барабани които ги има в VA-76.Единственото предимство е,че имат слот за флаш памет а VA серията е със зипдрайв,който е остаряла технология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.