Jump to content
Българският форум за музиканти

Функционален генератор


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Търся схема на функционален генератор, който да използвам за бъдещите ми проекти. Желателно е да има синусоида, правоъгълен сигнал, и може би триъгълни сигнали.

 

Напрежение от рода на 0-20 волта, и честота, която покрива аудио спектъра, като, ако може да работи и по-високо е плюс, но не е задължително.

 

Желателно е схемата да е с аналогови схеми(не с микроконтролери), както и да има приемливи изкривявания в синусоидален режим.

 

 

Кажете към какво мога да се насоча като схемно решение, и какъв оптимален компромис цена/простота на схемата/качество може да се направи.

 

Обърках мястото на темата, за което се извинявам!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Функционален генератор си търся и аз. Аз лично смятам да си купя нещо на цена до макс 300-400 лева, но по-натам

 

Иначе схеми виж Тук, едно решение на Ролс Цък. Трудно ще намериш едни чипове на maxim - max038, ама не се продават отдавна.

 

Разгледай разни решения DDS генератор с микроконтролер управление. Малко по-трудно, но не и неизпълнимо.

 

 

На този етап аз ползвам spectra lab за генератор през звуковата карта..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре е с ICL8038. Има методи за намаляване на THD под 0.5...0.2%. Има си трион, синусоида и правоъгълник. Амплитудата е ограничена от захранване 15 волта, но това изобщо не е проблем, защото с изходните буфери може лесно да стане много повече. Работи от 0.00х до 100000 Hz. И най-важното - контролира се с напрежение и може да участва в PLL.

Като ми остане време (надявай се) ще преровя документациите си да открия сламките за HI-END 8036.

Можеш все пак да копнеш в нета за 8038...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.