Jump to content
Българският форум за музиканти

избор на конфигурация


Recommended Posts

хора смятам утре да си поръчвам нов компютър.Има някаква перспектива с него да се бачка и в студио, за това ви питам да ми кажете нещо по-специално при избора на част от конфигурацията.За сега съм си харесал:

C2 Duo E6850/2.6/800 2m

Gigabyte дъно, P35 C DS3R

2x1GB RAM DDR2 A-data 800

rard : Hitachi 250 GB Sata

Това добро ли е?Като имаме в предвид че звуковата карта ще е ЕМУ 04/04, но тя ще е по-късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе знам че имаше писано по тая тема, обаче сега нищо не мога да намеря.За това все пак ще ви помоля за съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе знам че имаше писано по тая тема, обаче сега нищо не мога да намеря.За това все пак ще ви помоля за съвет.

Ами вчера един мой колега в същото положение ми се обади за консултация по телефона...Двоумеше се между най-малкия quad 6600 и core duo 6850, тъй като практически са на една и съща цена.

Казах му, че каквото и да избере, все ще е правилно...в момента няма много приложения (поне за нашата работа), които да са оптимизирани така, че да ползват пълноценно quad-a и дори може би за момента duo-то ще е по-добрият избор за него, предвид по-високата му честота. Но пък разсъждавайки с переспектива за бъдещето...новите версии на програмите все ще ги оптимизират и за quad-a по някое време....а за останалите неща...то си е ясно...колкото се може повече RAM, 2 харда и читаво дъно...нямам нищо против ГБ, но личните ми предпочитания са към Асус....въпрос на вкус. ;)

 

П.П. За аудиокартата нарочно не казвам нищо, тъй като тя е специфичен компонент за нас и обикновено човек вече има такава, с която работи и му допада, а ако няма - вече се е ориентирал каква да си купи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам хора аз вече си поръчах конфигурация и ще съм, дай боже, с гигабайт дъно и с C2 Duo 6750 (6850-ми идва доста скъпичко)2 ГБ рам и 250 хард.Айде като ми дойде конфигурацийката ще се похваля, мерси все пак на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.