Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ за апаратурка


Roshi ®

Recommended Posts

От доста години съм престанал да се занивам с музика изключая това, че си обикалям с китарата наляво-надясно.

Преди няколко дни посвирихме с един приятел (по-скоро той само свиреше де ;) аз съм лаик все пак), но той е с духов и акустичката ми, барабар с гласа се губят в тарапаната.

 

Хрумна ми да си купя кубенце за китарката, но по възможност да мога да си включа и микрофон към него. Тъй като и размера ме бърка - не искам да е нещо голямо, се прехласнах за момент по един миниатюрен Roland, който има вход AUX IN. Идея ми беше да си купя микрофон и някакъв предусилвател и да го ползвам и за пеене през въпросния AUX.

 

Вчера влетях в търсенията си при Бозов (Пловдив) и по негово мнение това не би ми свършило никаква работа, защото "кубетата за китара нямат необходимата чуствителност за гласа ти", ми обясни той.

 

Като вариант ми предложи да си купя ей туй на Fender 2-ра ръка за ... мисля че каза 500 и към него да си навържа един Shure 58-ца и китарата ми (тя няма електроника, но ще си взема някакъв адаптер.

 

Кажете според вас, как мога да си изпълня изискванията без да се натоварвам много като пари, а да не звучи ужасно все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно май, че ще си направя кубе, като използвам за основа ей т'ва:

 

PMH518M_medium.jpg

Редактирано от Roshi ®
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно май, че ще си направя кубе, като използвам за основа ей т'ва:

 

PMH518M_medium.jpg

 

С това не отиваш на много малко пари ако го вземеш ново е към 500 кинта.

Помисли за вариант малък 2 канален пулт пак на същата фирма включен в домашната стереоуредба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-вероятно ще ми е малко по-евтино, но пак някъде там.

А за домашната уредба ... - искам мобилност, за вкъщи не ми трябва май.

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери за Roland Cube street-точно като за твоите изисквания.Нов модел е с два канала и говорителя за вокал и китара с ефекти и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-вероятно ще ми е малко по-евтино, но пак някъде там.

А за домашната уредба ... - искам мобилност, за вкъщи не ми трябва май.

Хмм

Т'ва като ровех сайта на Роланд го нямаше да му се не види. Щеше да ми свърши перфектна работа.

Сега се загледах в цената му и забелязах, че щеше да ми излезне малко по-евтино от това, което съм си взел сега ... Което е доста двузначно, защото все пак сега пък имам 5 входа.

 

НО!

 

Карай, аз си реших проблема радикално тъй да се каже!

Едно такова:

 

PMH518M_medium.jpg

 

и едно такова:

 

fp110a.gif

 

Вярно не е толкова малко по размери, колкото ми се искаше, ама какво да направя! Случва се. Все пак се побира в багажника ми!

Редактирано от Roshi ®
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и едно такова:

 

fp110a.gif

 

Вярно не е толкова малко по размери, колкото ми се искаше, ама какво да направя! Случва се. Все пак се побира в багажника ми!

 

Къв е тоя дарак? като си тръгнал на Behringer карай до край. Има колони BEHRINGER с пластмасови корпуси и удобна дръжка за носене

с една ръка. Пък и със сигурност свирят по-добре от тоя ковчег дето си си го харесал.

Ето едно добро решение:

 

 

B212_medium.jpg

 

струва към 170 евро.

има го и в активен вариант при който пестиш големия миксер с усилвател и взимаш малък пак на Берингер който се събира в раница :thx:

 

Тва Бозов ли ти го предложи? Я виж в тия магазини какво има:

 

ПЛОВДИВ

ул. "Филип Македонски" №29

тел.: 032/633 543

моб.: 0897 80 53 28

******

ПЛОВДИВ

ул."Карловска" № 34

тел.:032/96 2758

факс:032/96 2759

моб.: 0898 421873

 

*****

ПЛОВДИВ

ул."Пушкин" № 6

моб.: 0888 304 974

 

*****

 

ПЛОВДИВ

ул."Ген. Скобелев" № 2

тел.: 032/62 10 62

Редактирано от BREAKDOWN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B212_medium.jpg

 

струва към 170 евро.

има го и в активен вариант при който пестиш големия миксер с усилвател и взимаш малък пак на Берингер който се събира в раница :ph34r:

 

Тва Бозов ли ти го предложи?

 

Аз не исках 12-ка. Дори и най-малката е прекалено голяма за мен. 10-ката на Биема извади добър звук, а от миксерчето за сега съм доволен. Тия малките серии на миксерите за да стават за нещо пак идват много пари.

 

Иначе идеята за активна колона с малък миксер я мислех, но не можах да намеря подходящи ... накрая се оказа, че като крайна цена и общи размери пак се получава толкова, че дори и от горе. А бе купил съм го вече тъй че няма проблеми!

Като си направих малко гюрлутия в къщи ми хареса и съм убеден, че за забавление ще ми върши повече от добра работа!

 

И не не е Бозов! Той се опита да ми продаде едно дърво на фендер за 500 лв втора употреба, което не ме уреждаше никак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.