Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябва ли ми амп за слушалки?


aarab

Recommended Posts

Искам да попитам дали ми е необходим амп за мониторни слушалки. Видях, че се продават и може би звука с него ще е по-"флат". Дайте вашето мнение за да знам какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един усилвател за слушалки не е само за да прави "равна "честотната характеристика. Той трябва да се справя с различни слушалки - различни импеданси, различни чувствителности, различни максимални мощности и др. Затова има и различни усилватели за слушалки, от 60лв до 2000$. За да се избере подходящ е необходимо да се знае от къде и какво ще му се подава като сигнал и на какво и колко ще подава самият усилвател. Освен това се предвиждат и различни методи за комуникация ( избор на различни източници на звук).

По-добре прочети малко повече - ТУК

 

Или в сайта на Rane - темата за усилватели за слушалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безкрайно БЛАГОДАРЯ за инфото, ако ми помогнеш още малко ще черпя направо ;)

http://www.thomann.de/gb/behringer_hpm1000...okopfhoerer.htm

Това и ей това могат ли да ми свършат работа http://www.thomann.de/gb/behringer_ha400.htm за да чувам реалният звук.? Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно за теб нивото е доста ниско, щом се занимаваш с беееерингер! Изобщо не препоръчвам тези боклуци...

Ориентирай се към AKG, BEYER DYNAMIC, SEHNHISER и свестен усилвател Rane HC4S, HC6

Understanding Headphone Power Requirements

Когато говориш за качество, не тръгвай с 15евро...

Или ако имаш толкова, не фиксирай "качество"...

Изборът е твой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно за теб нивото е доста ниско, щом се занимаваш с беееерингер! Изобщо не препоръчвам тези боклуци...

Ориентирай се към AKG, BEYER DYNAMIC, SEHNHISER и свестен усилвател Rane HC4S, HC6

Understanding Headphone Power Requirements

Когато говориш за качество, не тръгвай с 15евро...

Или ако имаш толкова, не фиксирай "качество"...

Изборът е твой!

Не съм по марките, аз си гледам звука. Работя с доста неща на BEHRINGER и съм доволен. А колкото до нивото, незнам как рабра кое е ниско, кое високо? Явно ако не е АКГ или другите ти любими марки не става! Уви за мен не е така, а цената няма нищо общо.....но както и да е...не ми се ще да се почне тема кой разбира и кой не. Аз просто попитах дали едното е съвместимо с другото.

Жив и здрав! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пишеш глупости!!!

 

Колко различни техники си слушал, та си открил берингер като техника с "добър звук" ?

Казах, че съм доволен! Ако ти не си не я използвай!!!! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помоля модераторите да изтрият темата, защото ще стане една безкрайна размяна на реплики "Кой знае най-много" и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах, че съм доволен!

Аз също имам Behringer и AKG и не робувам на цени и марки...

Но щом си доволен от Behringer, това значи, че летвата ти е ниска (както каза Parni_Valjak)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.