Jump to content
Българският форум за музиканти

как се пее на преход


ваня

Recommended Posts

[ хехе ами то преходните тонове са най- трудни - упражняват се цял живот

мога само да те светна ,че при преход се закрива към у или поне към о

само че .....трябва някой да те слуша ,защото иначе ...може да презакриеш и тогава съвсем ще си задъниш гласа всъщност зависи какъв глас си и къде точно е прехода от това колко да го закриваш ...защото ако си сопран - няма да имаш нужда от у ,по- скоро от О ,У то е повече за ниските гласове ,но пак не за всички регистри

пак ти казвам - има разлика от едно У до друго - и от едно О до друго -сам е много трудно да нацелиш мярката - може да се задъниш мноооооооооо здраво и гласа да отиде назад

затова по- добре ходи на уроци

Редактирано от zarra
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И на мен преходите ми са трудни.Имам чувството,че като се разпея добре и премина прословутия преход гласа ми се отпушва ,ако мога така да се изразя,т.е. високите тонове са дори някога по лесни за пеене отколкото преходните.Надявам се с повече разпяване да си уеднаквя ,,цветово" и темброво гласа в целия диапазон.Да работиш гласа си е все едно да копаеш кладенец с игла.Не че е невъзможно,но иска много работа и постоянство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Преходните тонове се заглаждат, чрез упражнения/разпяване - най-добре да ги правиш с учител.

 

Аз пък нямам проблем с прехода - имам проблем след това... особено към 4-та октава! :greenangel:

 

Сериозно!!! Там мога да хвана един тон (с писък), но САМО него - други не мога! ;)

Звучи като свирка за куче! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ми се ако някой може да ми помогне,да знам как се изпяват най-лесно преходните тонове

 

Трябва много добро разпяване,пробвай глисандо(от най-високия тон до най-ниския) отгоре надолу и обратното.Ако си начинаеща внимавай,може да не е добра идея да го правиш сама.Най-вече не ги мисли че са преходни,че психиката много пречи

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГЛИСАНДО!

 

Наистина това страшно би помогнало....

Аз ги правих, като исках да си изравня гръдния регистър с микса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глисандото и на мен много ми е помагало!

А това за психическата нагласа си е точно така. Ако никой не ти беше казал, че има такова животно като преходи, може би щеше интуитивно отдавна да си отработила проблема. Така, че ако можеш не мисли за тях въобще, а просто гледай да звучиш добре. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съгласен - като превех този тип глисандо, изобщо не знаех за преходните тонове товага - т.е. нямаше я психологичнатана бариера въобще! Просто търсих начини да имитирам певците, които харесвах (и понеже нямах учител, нямаше кой да ми говори за преходи). От една страна добре (че я няма бариерата), но от друга страна - без даскал можеш много да си навредиш - добре, че баща ми от време на време ме спираше да крещя в къщи, че иначе отдавна да съм си загубил гласа :D

Нещо важно - каквото и да правите, изморите ли се - СПИРАТЕ моментално! Това е сигирен начин да разберете, че правите нещо неправилно...

Много често в пеенето повечето неща са просто "пинизи", които звучат все едно се правят много трудно и че певеца буквално умира, но истината е, че се правят много лесно, стига да се знае начинът! Но не всеки знае, а се опитва да имитира това, което чува и резултатите често да фатални...!

 

Така или иначе, по-темата - след време разбрах какво точно е преходен тон, но поради липсата на информация/бариери и поради интуитивните ми упражнения (и не само, защото по време на час по солфеж разбрах, че не мога да пея повече от МИ на 1-ва октава, а много иsках повече :lol:) съм ги бил загладил...без да разбера как точно!

Но глисандото наситина помага, ако не се прекалява (както с всичко в този живот)!

 

Извинете за лаишкия въпрос, но преход от какво към какво, че не ми стана ясно.

От един регистър към друг регистър (гръден, главов, микс, фалцет и т.н.).

(Тези регистри нямат нищо общо с регистрите на Windows!)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си в подфорум за певци, преход не може да значи преход от акордови към неакордови тоновв - при певците всичко е НЕакордови тонове!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.