Jump to content
Българският форум за музиканти

Bridge на Epiphone


Recommended Posts

не се бях заглеждал преди,но днес реших да си прегледам бриджа,китарата беше почнала да фалшивее и след като го настроих(използвайки тунер) изглежда ето така:

307372359.jpg

иначе китарата е ок,навсякъде по грифа тоновете са верни според тунера,само че бриджа изглежда доста несиметрично.дали аз не правя нешо като хората или....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип би трябвало да е наклонен на обратната страна (6-та струна да е по-дълга от 1-ва). Но щом тунера показва така... Все пак провери пак, да не би да бъркаш нещо при проверката на тоновете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и в момента 6-та е по-дълга от 1-ва(да речем с 2-3 мм),по принцип този бридж е неклонен,но гледам същата китара в нета е разположението му не е като при мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въй...

Вальо Градинарски.

 

Не знам, акъл не давам. Виждам, че е хубава китарката, и от семплите звучи на шест.

Не пробвай идиотщини, иди при доктор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бриджът БИ ТРЯБВАЛО да е по този начин:

307372359bi8.jpg

Пък може и нарочно да са го направили така?

Редактирано от Metalix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, но щом звучи правилно както го е показал на снимката ми се струва, че в завода/ателието/там дет са го правили са го сложили неправилно. В смисъл,че в момента за да стане напълно както си трябва, трябва да се завърти на 180 градуса.

 

Дори и аз не мисля,че това е случая, но на такова ми замяза, като го прочетох за пръв път.

Но ако така всичко е наред -> :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще е така и регулируемите пластинки към дебелите струни ще са напред, а за тънките назад, или обратното е все тая. Имам предвид, че може да се наклони на обратно и магаренцата пак да се нагласят да са в тази позиция, ако не е завинтен директно така в китарата :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно съм забравил да кажа,но моста се мести и единствено натиска на струните го придържа към тялото.мислих си и може би няма нищо аномално тъй като както обсъдихме вече мостчето е с доста сериозен диагонал-6-7 мм.е самата широчина на бриджа.така разлика между първа и шеста струна е доста голяма според мен,а в момента разликата е около 2мм(не съм мерил нищо,преценката е на око)скоро си смъквнах струните значително,т.е. промених заводските настройки и може би съм смъкнал твърде много басовите струни,като така съм скъсил и дължината им явно.Само,че тва всичко са догадки от моя страна,надявам се някой разгадае мистерията

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип ако китарата е седяла дълго време без струни може да се поизмени нещо...но незнам със сигорност...

Както каза колегата "Иди при докотор" :greenball:

Редактирано от Tobepawned
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да ходиш на доктор, положението е ясно и елементарно за оправяне, след като вече един път си направил да е в такова положение.

 

Имам предвид това (в ляво е сегашното разположение на бриджа ти, в дясно е това, за което питаш):

 

315082221.jpg

 

 

Играх си 15 минути на Paint за да го направя :greenball:

 

Сивите линии са струните, червените са малките пластинки, които могат да бъдат редулирани по отделно. Тоест местиш бриджа с обратен на сегашния наклон и пак ги нагласяш в правилната им позиция, не знам как да го кажа по-ясно. Единствено трябва да внимаваш да не го наклониш прекалено много, така че да не можеш да направиш до край фината настройка.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ами напразно си си играл,щото това не е проблема в случая.По принцип не съм толкова бос относно китарен хардуер,но това е много по-различен мост от на другите ми китари...ще изчакам Евтим да се изкаже,чиято кутия за лични събщения е пълна :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай не разбирам какъв е проблемът. Иначе виждал съм такива бриджове и съм си "играл" с тях, затова и реших да помогна. Иначе успех в решаването на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^мерси все пак,оценявам отклика ти,иначе китарата си свири екстра,просто тоя мост ме дразни като седи така.Иначе аз съм първия собственик и бриджа си е поставен така заводски

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.