Jump to content
Българският форум за музиканти

Поредната тема...


checho

Recommended Posts

здравейте на всички

за тези, които не са вникнали в дълбокомисленото, резултат на дълги безсънни нощи размисли, заглавие на темата, пояснявам - предстои ми да направя избор на китара :)

за съжаление на много от четящите и пишещите тук, предпочетох, преди да дам парите си за каквото и да е, и аз да цопна една моя тема тук

държа да спомена, че преди да го направя, съм търсил и чел доста из този форум, питал съм гуугъл, и въпреки че съм без никакъв опит и без познания, дори и малкото, което намирам, не ми е особено полезно

по същество - решил съм да си купя акустична китара

проблемът е, че това мое желание, както и скромните 300 лева(могат, ако се наложи, да бъдат добутани до 400), са всичко, с което разполагам

като човек, свирил единствено на тридесетгодишна кремона, и абсолютно неинформиран за състоянието на пазара, пред мен стоят няколко въпроса

мога ли в този диапазон(300-350-макс400) да намеря ЕЛЕКТРОАКУСТИЧНА китара, чиято електроника върши някаква работа, а не е там просто за да се казва така китарата

ако да - можете ли да ми кажете към коя/и марка/и да се насоча или пък поне коя/и да избягвам

освен това,като разглеждам и пробвам преди да закупя, има ли нещо, за което да внимавам особено, на което да обърна повече внимание(отново говоря САМО за електрониката, не за китарата по принцип...)

ако не - същия любим въпрос - марка?

за съжаление не знам какво трябва да кажа за моите изисквания за да ви е лесно със съветите...

уточнявам - ясно ми е, че никой не може да ми каже "трябва ти точно ей това, иди си го купи", но пък и не вярвам да мога да си купя безкрайно много различни китари за тези пари

ясно ми е също така и че се налага да видя и изпробвам преди да купя, но там е и един от проблемите ми - когато пробвам сам, всички китари са ми еднакво удобни, а съм неопитен за да оценявам сам звученето

човекът, който ще ми помага в това пък, не може да ми играе по свирката и да го разкарвам с мен когато пожелая

не съм от голям град, няма музикални магазини, затова се налага да пътувам и да знам къде отивам и какво горе-долу търся

в тоя ред на мисли - темата за музикални магазини в радел купувам-продавам е старичка пък и е заключена и не мога да питам там

иска ми се обаче да знам, къде във варна мога да намеря надежден магазин за инструменти, защото, както казах не мога просто да се изтърся някъде и да почна да обикалям наред...

 

 

извинявам се за многословието, освен това мразя големи букви и точки, но ,надявам се, ще разберете обърканата ми смислово и граматически реч ;)

 

общо взето това е ;)

 

пп излъгах, не е само това, искам да спомена още нещо

ако някой има да каже само "прочети първите страници в раздел китари/купувам-продавам" може да не си прави труда да отговаря

ако някой има да каже само "аман от такива" може да не си прави труда да отговаря

ако някой има да каже само "за 300-400 лева каквото и да вземеш все е еднакво калпаво" може да не си прави труда да отговаря

 

взех да прекалявам и да се изчервам, затова - толкова... :)

 

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно уточнение за евентуалните ти помагачи и съветници - електроакустична китара (примерно Gibson ES135) ИЛИ акустична китара с пиезо адаптер и преамп с батерийка в корпуса? Има леко голямо значение, кое от двете търсиш.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

edit - сега видях китарата

мислих си, че това, което си показал се казва джаз китара, а не електроакустична, ако се бъркам, не бих отказал пояснение :)

Редактирано от checho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари можеш да си барнеш доста прилична китара.От това което си написал гледам имаш впредвид акустична китара с пиезо адаптер (демек на външен вид същата като акустичната китара), полуакустичните са друго нещо, виж в Гугъл..

 

Така за тия пари разгледай в Динакорд Ямахите- според мен за тия пари СПОРЕД МЕН ше си барнеш нещо наистина добро.

2 вариант -Фендър в xxxx- за цените... може би надвишават с малко бюджета ти, разгледай ги и си реши ти дали можеш да намериш някой лев под матрака ;)

3-ЛОШбърн (Washburn) нарочно лош защото в този ценови клас може и да не паднеш на свестна бройка.. Все пак разгледай и тях в магазин Фактор ( читалището лиляна димитрова или т.нар културен дом средец)

 

Това горе са варианти. Разгледай всичко и пробвай всичко каквото си харесаш, щом си свирил значи не си баш начинаещ и ще усетиш разликите. Това е , успех и не забравай темата ФУКНЯ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено, потретвам - електроакустична, а не ПОЛУ...

баш начинаещ съм си ако питаш мен, но ще ми е доста по-лесно ако горе-долу знам какво да търся :)

лошото е, че софия малко далечко от наше село и ми е като последен вариант, затова и питах къде във варна(пък може и региона) да търся

все пак - благодарности за обърнатото внимание ;)

 

пп аз съм си мазохист, никога не пропускам да прегледам ФУКНЯ :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен си разгледай сам и пипни някоя друга,за да можеш да видиш кое не харесваш в 1 китара или да видиш каква форма ти е най-удобна...---->Питай не е срамно да не си се родил ненаучен и незнаеш сичко :) ...Моите жалки впечатления---

 

Fender-->xxxx(продавачите са супер яки ще ти помогнат в избора и можеш там да отидеш първо,за да можеш да научиш някои други неща)...

Ibanez-->Ценовия лист на Икономов(Благоевград)...Имаше една на Wallpaper ми е ама не и помня модела май че беше V70 абе нея не съм я пипал ама само хубави впечатления от хора съм чувал...Това е от мен...Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, четете кво се пише маа му да е стара - пичът му е близо варна - кво ги редите тия лиляна димитрова, фактор, xxxx нам си кво?! Aми аз във варна знам няколко магазина - единия е факторът до годзилата - те имат няколко, за съжаление малко китари (по-малко от минали години). Друг магазин има по малките улички, ама как да ти го обясня - той е голям музикален магазин - има китари, барабани, синтове, глупости - намира се като слезеш до театъра срещу катедралата, тръгнеш надолу по тая широката алейка покрай шадравана и стигнеш до големия завой на пешеходната алея наляво, свърваш вдясно и почваш да преброждаш малките улички - беше срещу някакъв открит паркинг. Име не мога да ти кажа, защото не помня - там е вероятно да намериш нещо... Друг магазин не се сещам във варна, освен няколко оказиона, ама то тва там е бошлав работа - зарежи ги... Иначе ако се разхождаше до шопско тук има премного магазини с премного китари от различни марки: Stagg, Ibanez, Fender, Rosewood, Florencia и какво ли е друго... Моят съвет е да пробваш на място, дали ти харесва. После да помолиш да ти го пуснат в усилвател и да чуеш как му звучи преампа. Надявам се си наясно, че пиезо адаптер + драйв = не особено лицеприятна картинка => ако ще свириш ерик клептън, блус, ала-бала - ок, но ако смяташ да свириш рок и нещо по-тежок просто забрави :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиезо адаптер + драйв = не особено лицеприятна картинка => ако ще свириш ерик клептън, блус, ала-бала - ок, но ако смяташ да свириш рок и нещо по-тежок просто забрави :greenangel:

 

ами те за това се включват тези китари във хай-фи амп/пулт нали така ? и като ефект се ползва само ревърб, хорус или нещо подобно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, нямах изветно време достъп до форума

скоро ще имам възможност да ида до софия, лошото е че ще бъда сам, но все пак ще посетя и разгледам магазините, които предложихте

за кремоната - трябва да навия помощника, защото преди месец говорих по телефона с тях, изнасяли всичко извън страната и по специално германия, трябва наистина до заводЯ да се ходи :)

 

 

мерси на всички за вниманието и помощта :)

 

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че искам да те разочаровам, обаче последните 2 години им се навъртам на кремонците баш в завода, да им мрънкам да ми продадат туй или онуй и шефовете всеки път ми обясняват, че всичко идва на заготовки, сглабя се, боядисва се, лакира се и се изнася за холандия, германия, англия и щатите главно, където живее настоящият собственик на Кремона... Дано имаш по-голям късмет, а иначе чувам, че китарите, които правят в момента там са среден и висок клас и много ги тачат насам-натам по света... Що не оставят нещо за родния пазар, да им се чуди човек на акъла :hysterical:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.