Jump to content
Българският форум за музиканти

опция за изравняване на 2 еднакви песни с различна скорост


rusnaka

Recommended Posts

Здравейте! Значи интересува ме следното нещо. Програма или опция на програма, която ако имам една еднаква песен в два варианта - единия в оригинална скорост, а другия леко забързан или забавен да ги анализира и автоматично да има оправи пич-а и времетраенето - то ест да станат еднакви (аз разбира се задавам, коя към коя да се приравни). Всъщност не ми трябва за песни а за смесването на един филм - имам го с лошо качество, но с превод на видеокасета и съм смъкнал само звука на WAV. Изтеглих оригиналния филм с идеята да смеся видеото с моето аудио, та да имам хубаво видео и превод на БГ, обаче, се оказа, че моят вариант е по-бърз. И сега искам някоя програма да сканира оригиналната аудио писта от филма и да приравни моята (озвучената) към нея. Мисля, че ме разбрахте вече. Би трябвало да може да се направи това нещо... Иначе не мога да си представя да режа и да местя ръчно почти двучасово аудио... Дано се намери решение! Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми може да стане с почти всеки софт. Използвай функцията "time stretch", като укажеш да не се променя питча и готово. Само може да се наложи да направиш няколко опита, докато уцелиш ТОЧНО колко да ти е разтеглянето, за да пасва на видео трака. Но дали ще пасва по цялата дължина на филма...ще пробваш и ще разбереш. Защото знаеш някои субс като се преправят от 25 на 23.976 фпс как заспиват, ама други се разминават "с различно темпо"... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Еми може да стане с почти всеки софт. Използвай функцията "time stretch", като укажеш да не се променя питча и готово. Само може да се наложи да направиш няколко опита, докато уцелиш ТОЧНО колко да ти е разтеглянето, за да пасва на видео трака. Но дали ще пасва по цялата дължина на филма...ще пробваш и ще разбереш. Защото знаеш някои субс като се преправят от 25 на 23.976 фпс как заспиват, ама други се разминават "с различно темпо"... :metalist:

Ulead Media 8 Pro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Cubase или Nuendo ще ти свършат по-добра работа, тъй като там можеш да си заредиш и видеото и аудиото едновременно и да следиш дали някъде не се разминават. а това е почти сигурно, че ще се случи... ;)

wave-а можеш по-лесно да го нацепваш и да го стречваш където трябва.

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:metalist:

 

чети за пулдаун в Гугъла.

 

Освен това ако направиш аудиото във формата на филма то ще съвпадне ...

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.