Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптери


Recommended Posts

Какви адаптери могат да се намерят по музикалните магазини (говорим за ел китара/бас?)

 

Аз лично знам за

Филибе: ЕМГ, Дънкан

РФ: ДиМарцио, Дънкан, Фендерски ориг. адаптери, корейски(голямо разнообразие)

Други магазини: главно корейски- JHS/GuitarTech (вероятно се снабдяват от РФ?)

 

ПП- ако някой е пробвал някои от корейските 'бисери', интересно ми е дали е доволен и от кой модел :ph34r:

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам един тип в пловдив,който навива адаптери и ги прави много сполучливи.ако искаш мога да ти дам тел.пиши едно ПМ и ще се разберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Topsun, да не говориш за Владо Хранов.Знам че си ги навива сам.Прави и много видове пикапс за акустични инструменти.

За неговите адаптери съм чувал от " осанна до разпни го " .

Искайте проба и някаква гаранция за подобни самоделки преди да ги купувате.

 

Topsun,имате ли скоро някакъв концерт и къде?Отдавна не съм ви слушал . :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах преди един скуайър и му бях ръгнал 2 хъмбекъра JHS. ор динакорд ги бях взел и доста добре звучаха! като за парите които струваха - по 45 лв единия бяха.

за по калпави китари са добри.

 

иначе тука в бургас в едни магазинче продават хъмбекъри за китара и за басс. ама са от тия с неизвестен произход. иначе са ефтинджос......

:ph34r::blink::lol::lol::lol::lol:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

в България всички които продават адаптери от типа ЕМГ или димарцио искат ебати и цените.

Който има приятели в чужбина да си зима през тях, или някой ако продава примерно във форума нещо...

Аз така се сдобих с 2 ибанез адаптера за китарата, а за баса навивам 1 приятел от германия да ми земе МЕС адаптер бридж, само не го знам кога ще си идва ;(

 

ПС забравих да спомена, че имам 1 фретлес със прецижън адаптер навиван от Иван (само малкото име му знам) този Иван е от Пловдив, и той прави басове и китари, иначе пича е басист, бачкал е при Хранов 1 време и преди тва свиреше с култовата Пловдивска банда Фул Макс.... ех времена.....

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Иван говоря и аз.пича прави доста готини адаптери (и китари и басове,но диката е по-добър в това отношение).не че разбирам много ,но това което съм чул и го навивал той е много готино.

 

@bluesman,сега готвим проект с още един барабанист освен нашия:Pмного готино става (не ни стига да мъчим един барабанист,та и още един,но определено с двама става по-готино :P ).ако не ни мине котка път,концерта ще се състои на 20.07 на "Конюшните на царя".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казва се Иван Вълчинов и е точен пич.Беше реставрирал Джазмастера на един приятел и стана страхотно без да губи от автентичноста си.

 

Topsun,непремено ще ви слушам в "конюшните". Ще държа връзка и с Тошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за баса ми зе 10-15 лева.. не помня колко точно..

ако има заготовки, демек пласмасите за адаптера...що да не може

 

ПС: мисля, че за тамбора ти трябва пиезо адаптер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен единия ми адаптор на китарата е JHS, в началото беше на bridge, сега е на neck, и съм направо учуден колко добре звучи /и на двете позиции/...особено като се има предвид, че струва 40 лв! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.