Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ! Изрязване на чинели!


Recommended Posts

Днеска открих това на крашът ми!

 

puknatina.jpg

 

 

 

 

Някой знае ли къде мога да ида да ми го изрежат (качествено), за да звучи пак добре след това (пукнатината е 1см точно)? Дали да е само около нея или целият чинел трябва да се намали с 1-2см? На 28ми имам концерт, дали да свиря с него в тва състояние (до тогава ще избягвам да репетирам) или да търся от някъде друг чинел за този концерт? Мерси предварително!

 

П.С. Ако някой, който чете ги прави тези работи да казва кога да идвам! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за намиране кой да ти го резне - познат барабанист или стругар, със сигурност НЕ с ножици за метал, а на машина, това специално е добре да се резне само около пукнатината.

 

В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не свири повече с тоя чинел докато не го резнеш, ако искаш да имаш чинел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мерси за информацията! Значи само около пукнатината! Иначе как се променя звукът в зависимост от това дали е изрязано на "хапка" или по целия чинел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такова малко рязване не би трябвало да повлияе изобщо, малко състейн и сила ще загубиш ама мнооого малко,

 

ако го направш по целия чинел и сам може да се сетиш - все едно от 17 минаваш на 16, все едно чинела е по-малък и толкоз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за да се среже на хапка. По този начин рязах 3 пъти 1 чинел преди да си изгуби звука. Тва може да се направи с флекс, или да се мине на шмиргел, като по ми допада 2рия вариант. А ако ще го режеш с флекс, не трябва да режеш парче от него, а трябва да го остъргваш малко по малко! Успех дано го спасиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите! :) Данчо Лазаров ми намери някъв негов човек, който ще ми го направи. Чудя се от там нататък колко ще изкара чинелът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.