Jump to content
Българският форум за музиканти

Синт/семплър звук


Dronevil

Recommended Posts

Здравейте,

Първо искам да се извиня за поредния глупав въпрос. Няма как, все от някъде трябва да се науча!

Интересува ме следните звуци с какво точно мога да ги постигна? Попринцип знам че това е синтезатор, обаче се оказа че имало толкова различни видове синтове, че нищо не ми се изясни и като проверих, дори се обърках още повече. Та това на какъв тип синт е правено? Интересува ме точно този тип манипулация на звука, може ли да се постигне и със семплър? А самата разлика между семплър и синт каква е? А между аналогов и дигитален синт?

Ето го и фаила:

http://www.fileden.com/files/2007/8/11/133...corded21323.mp3

Мерси предварително, много ще съм благодарен ако ми изясните тези неща....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трудни за отговор въпроси задаваш...

Тези звуци и шумови ефекти може да ги постигнеш с всеки що годе читав синтезатор...дори преди 20 години подобни манипулации правех с един стар руски аналогов синт с много плъзгачи и врътки по него. Иначе това дето го чуваш става с промяна стойностите на осцилаторите, прилагане на филтри и т.н.

От самото име на синтезатора може да си направиш извода, че той може да синтезира нови звуци, както и да променя готови такива, докато семплерът може да семплира вече направени звуци и после да ги възпроизвежда. Някои синтезатори могат да боравят с външни семпли ; някои семплери пък позволяват манипулации върху саундите, което ще рече че понякога и с едното, и с другото може да постигнеш доста работи.

Разликата между аналогов и дигитален синт мисля, че и сам може да си я изясниш с малко мислене - първият използва аналогова технология, която в много отношения е по-тембриста (ако мога така да се изразя) от цифровата технология на дигиталния синт, който често ползва аналогови емулации за fat sound.

Надявам се да ти е станало по-ясно сега... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.