Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно свиренето на Даймбег Даръл


Iv4ata_GuItaR

Recommended Posts

Здравейте, наскоро гледах един видео урок на Даймбег Даръл и той показваше как свири флажолети само с лява ръка а с дясната дърпа само лоста на флойда.Пробвах се но нищо не се получи (иначе знам как се свирят естествени и изкуствени флажолети N.H i A.H).Ето линк към клипчето http://vbox7.com/play:1b302e4d Ще ви бъда благодарен ако някой обясни как точно се свирят.И още един въпрос: Стават ли на китара с обикновенно тремоло ? :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайм си обяснява всичко в клипчето.Много ще ти е трудно с китара с обикновено тремоло,още повече ако е със сингъл койл адаптери.Все пак за инфо- просто натискаш ръчката надолу докато струните тлкова се отуснат че дрънчат по грифа.След това леко почваш да повдигаш ръчката и улавяш някой хармоник (тапваш го леко с пръст на лявата ръка).Тва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и трябва да пробваш със бридж адаптера, щото с нека щи е трудно. Иначе и аз се зарибих преди няколко седмици и почна да се получава :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Вярно ли е, че на колкото по-ниско по номер прагче правиш скуилинг хармоника, толкова повече трябва да отпускаш струните с флойда и има ли точно определени прагчета за тези флажолети или стават навсякъде? Само на трета струна ли са възможни? Мисля, че видях Алекси (от COB) да прави и на първа струна. Аз започнах да се опитвам да ги правя по прагчетата с точици до 15-то и се получават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора аз от некадърност кво взех, че направих - хващам ръчката над струните и като зазвуча първия път струната, натискам ръчката надолу, за да се отпуснат струните, но ръката ми отива така, че с кокалчето на показалеца си докосвам струната и веднага си вдигам ръката, за да изпъна. Резултатът беше потресаващ в сравнение с досегашните ми опити и оттук прозрях, че това скуилингът е възможен и по-лесен да се направи с леко тапване на струната с дясната ръка. Какво мислите за този "новаторски" метод?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами щом ти е по-лесно, лошо няма :greenangel: просто ще ти е по-сложно да уцелваш всеки път точното място с дясната ръка. а по принцип тия "скуилс" се правят най-добре там където хармониците звучат най-силно - прагчета 3, 5, 7, 12, струната няма значение. дали "скъсяваш" струната от горе надолу (т.е. с лявата ръка на грифа) или обратно (с дясната както си го направил ти) няма никаква разлика за звученето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Абе хора аз от некадърност кво взех, че направих - хващам ръчката над струните и като зазвуча първия път струната, натискам ръчката надолу, за да се отпуснат струните, но ръката ми отива така, че с кокалчето на показалеца си докосвам струната и веднага си вдигам ръката, за да изпъна. Резултатът беше потресаващ в сравнение с досегашните ми опити и оттук прозрях, че това скуилингът е възможен и по-лесен да се направи с леко тапване на струната с дясната ръка. Какво мислите за този "новаторски" метод?

 

Стив Морс ако си гледал ги прав с двете раце едноеременно.и се получава нещо велико

и ас се чудих как точно става ама ся като прочетох темата и ми се изясни(теоретически)

абе чаламарска работа :metalist:

Редактирано от voodoochild
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.