Jump to content
Българският форум за музиканти

5 струнен бас


Recommended Posts

bass27uf.th.jpg

Това е баса ми...Идеята ми е да го направя 5 струнен :D ...трябва ми 5 струнно прагче , аи него ще го намеря ама проблема ми е че както виждате баса е безглав :curse:

bass2fp.th.jpg

, и ми трябва някои които може да модифицира 1 парченце , :angry: метално е , еи това дето са "ключовете" металното тяло...има ли някои??? :angry::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми се вижда по-малкия проблем. Ако сложиш пет струни на този гриф разстоянието м/у тях ще е прекалено малко. Направи сметката сам, но на повечето 5 струнни басове разстоянието е м/у 15 и 19 милиметра. Освен това, адаптерите ти може и да не могат да "хванат" звука. Зависи от конструкцията им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баса е така направен че без да го прее**вам мога да му сменям частите на всеки 1 час...ако е найстина малко ще си запазя новите части и ще върна старите...вапроса е някои може ли да ми направи металното тяло...най-отзад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ще е добре да се обърнеш към някой стругар.

Но разст. м/у струните наистина много ще се намали- от 19 мм на 14,2 !!

Не знам как ша свириш на тва нещо.

Ако не свириш много високо, защо не си вземеш 1 комплект струни за 5-стр., и да махнеш първата (BEAD настройка)? Много хора го правят

 

Офф/ като го видях този бас се сетих за старата ми бедна кремонка, която по подобен начин 'обезглавих' a looong time ago :headbang:

Бях направил една безумна хедлес система от разни стоманени винкели... но работеше (добре)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ако не свириш много високо, защо не си вземеш 1 комплект струни за 5-стр., и да махнеш първата (BEAD настройка)? Много хора го правят

...

да, помисли за този вариант, старият ми бас беше именно така, някои рифове много добре си звучаха, когато се изсвирваха с една октава по-ниско

 

btw: Pacman, успокои ме с това, че и други хора ползвали този прийом, щото на мен не пропускаха да ми натякват колко било ненормално - ама то просто си го изискват някои неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не само че го ползват ами се и произвеждат фабрично басове за BEAD като ей това ESP, 4 стр, но с 35" мензура:

 

df-404.jpg

The DF-404 is tuned B-E-A-D (130-110-90-70, like the 5-4-3-2 strings of a 5-string bass)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не те разбирам съвсем... Ако имаш пред вид дали е добре да се запази BEAD настройката, няма проблем, тъй като напрежението в пета стр. не е по-голямо отколкото в другите. Т.е. общото напр. в 4-те струни ще си остане същото.

Иначе тук някой беше споменал че иска на настройва баса си в CGCF с такива струни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал правилно - струни от 5 стр. бас и настройка EADG. Не е добра идея - ще има много голямо напрежение в/у грифа, иначе тонът ще е добър. Басът ще стане и доста "твърд" за свирене. Може да се пробва с някакви тънки струни за петица или с такива които са "меки" (в тази категория май само за Tomastik се сещам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

абе исках да питам като сте го клъцнали тоя бас, епа дека му са ключовете ама явно са изнесени отзад... мн странно ма явно върши работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.