Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет


netz

Recommended Posts

Здравейте имам нужда да се съветвам с вас имам желание да си купя ефект подходящ за свирене на дет метал искам да се отърва от обикновенния звук на баса ми хаха но не знам какво и от къде точно да си купя та така ако някой има желание да ме светне ще съм мн благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В цялата тая мазня, ефект и на баса - по-добре недей - вземи си един предусилвател, че да ти светне звука - аз съм така в дет-формацията ни, въпреки, че си имам и процесор на разположение, със секви дистъри и чудеса по него - просто няма нужда.

 

едит:

Един хорус, използван адекватно, също е оферта :)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и неразбрах какво е компресора-имам го в кубето,но не усещам съществена разлика,освен минималното удължаване на звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам нужда да се съветвам с вас имам желание да си купя ефект подходящ за свирене на дет метал искам да се отърва от обикновенния звук на баса ми хаха но не знам какво и от къде точно да си купя та така ако някой има желание да ме светне ще съм мн благодарен

хммс

 

съвсем лек дисторт почти да не се усеща и вдигни леко требъл потенциометъра на кубето/главата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 7 години свиря главно детметъл, не ползвам никакви ефекти. Единствено от еквалайзъра на кубето ползвам само високи и малко среди, без баси. Сигнала от китарата ми е само високи, свиря с голяма атака на пръстите, получава се саунд, който едва ли ще ти хареса като самостоятелно, здраво звънтене. Но, в комбинация с ниски китари се получава доста сносно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.