Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя китара е по-добрата


huiamu

Recommended Posts

Здравейте ,

искам да си купя китара ,

спрях си очите на 3 китари .

1. STAGG C530

2. STAGG C547

или

3. STAGG SW201

Според вас коя ще е с плътен и богат звук , със струни стаг 10-48бронз

Какви са разликите м/у номер 2 и номер 1 ?

Какво е предимството на номер 3 ?

...

Липа или махагон и смърч ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова което ти искаш махагона и липата най-подхождад , като аз лично бих избрал махагон .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама то няма махагон и липа ,

има комбинация от смърч и махагон ,

и изцяло липа .

"STAGG C547

Класическа китара, 4/4 - стандартен модел. предница - смърч; дъно и страни - махагон; гриф - махагон; златисти ключове. Дължина 646мм."

C530 ми се струва че е от липа

SW201 и тя е от липа .

Махагон с липа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махагона (сам по себе си) и липата (пак сама по себе си) имах в предвид ...

А защо просто не отидеш където ги имат и не ги тестваш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъъъ зависи пич.а ти на класическа или акустична искаш?

ПП:по колко бройки вървят STAGG SW201?

Редактирано от metaliza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

епа и аз си търся нова ама акустична китара. ето тук http://soundbg.netfirms.com открих и цените и на 3та модела.аз май ще си всема по нататък SW201

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... нищо 4е не разбирам кои знае колко .. ама .. ако ще е 10-48бронз -->> SW201 !!!! с метални струни можеш да съсипеш останалите 2

 

- само по себе си(в по голяма 4аст ос слу4аите) поскъпата китара озна4ава по добра...но пак трябва да се се намери подходящата броика!!

- най- добре си вземи с найлонови струни .... и с метални (като цяло мен пове4е ме кефи звука на фосфор-бронз , а и по-дебели 12)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , определено няма да е кой-знае колко интилигентно ако сложа метални струни на класическа китара .

Ама за метални струни китара ми хареса една малко по-скъпа . Просто искам да чуя мнение за Stagg sw201 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми имам такава(неозву4ена) доволен съм ... в момента съм с 13ки 85/15 дадарио в РЕ много ме кефи, ама да не подценяваме факта 4е само си "дрънкам" за кеф след работа ... и за да разпускам... 4увал(чел) съм добри думи за стаг ама от и за (много) неПретенциозни хора

е няма да е като гибсън, годин и т.н. ... ама 'секи ска4а според тоягата

 

ред : сподели ако не е таина на кво/коя друга китара си метнал око...някой които има мнение ще каже... а ако можеш да си я позволиш .. ВЗИМАИ като те кефи ;)

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Имам Stagg C547 и е добра за начинаещи. Звука и е мек но не силен. Това си е класическа китара и найлоновите струни са за нея, с метални не става добре. Аз съм си взел вече доста по-добра но и съответно цената е по-висока. Ако те интересува я продавам. Но пак казвам това си е класическа китара. Мен лично акустичните с метални струни не ме кефят..... класическата гали ухото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той човека ако мислиш, че е чакал цяла година да му продадеш твойта китара... :cheers: Гледайте датите на темите като пишете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той човека ако мислиш, че е чакал цяла година да му продадеш твойта китара... :) Гледайте датите на темите като пишете.

 

 

Да. Имаш право. Но все пак човека може да реши да си вземе мойта, за някой приятел примерно :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.