Jump to content
Българският форум за музиканти

проблем Spdif изход Coxial към ресивър


aqwws

Recommended Posts

ресивъра не ми засича DTS сигнал а KMplaer го хваща но в ресивъра ми отива само дигитален и свири в стерео само а ресивърь сложен да приема автоматично сигнала било то DTS DOBY и тн. Моля помогнете благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите уважения, но това абсолютно НЕ Е вярно!!!

SPDIF пуска и многоканален звук, но има лимитирана пропускателна способност. По тази причина за последните стандарти е негоден, затова измислиха някакви нови дивотии, дето и аз още не мога да разбера кое къде к'во що. Всъщност те и поради секюрити рийзънс направиха ДВД-Аудио да тече само аналогово, ама това е друга тема...

Аз от малък ползвам АС3/ДТС ресийвър и СПДИФ връзка от саунд картата. Сблъсквал съм се с МНОГО проблеми от най-различно естество. Ще се опитам набързо да споделя част от опита си.

За да стане това, което искаш трябва да са изпълнени няколко условия: да имаш саунд карта, която поддържа СПДИФ, както и Пасстру режима; кабел; ресийвър способен да декорида АС3/ДТС сигнал; подходящ файл/диск; да настроиш драйвера и плейъра за такъв режим.

Според мен не си настроил добре плейъра, аз също ползвам КМПлейър, прекрасен е! Като най-лесен солюшън предлагам следното: след като тръгне филма цъкни върху образа с десния бутон, избери Филтър, а след това KMPlayer Audio Filter. Там горе има опцийки - 2.0/Стерео, бла-бла-бла; SPDIF. Е те т'ва ти требе на теб! Боцкаш СПДИФ и си готов! Защото ако имаш избрано 2.0/Стерео това казва на плейъра да ти декодира сигнала до стерео. Ако му зададеш СПДИФ той ще пусне потока 1:1 към саунд картата. Тук обаче идва драйвера й. Ако той по някакъв начин също има зададена функция да декодира - пак няма да имаш мултиченъл към ресийвъра, защото пък драйвера ще ти го декодира към стерео 2.0 (това е по дефолт на Крейтив Лайв/Аудиджи драйвера и трябва да се промени от Контрол Панел, AudioHQ (май там беше)). Мине ли сигнала непроменен и през драйвера - готов си, ще светне лампичката на ресийвъра. Надявам се с кабела и верните дупки нямаш проблем, щом все пак чуваш нещо. Ако пак имаш проблем дай повече инфо - какъв файл/диск плейваш, каква саунд карта имаш, какъв е ресийвъра. Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммда...много се извинявам за неточната информация...така е като не съм се събудил като хората...пиша глупости...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен нещо такова ме съмняваше, защото по принцип си в час. Ама карай, важното е да свършим работа на фена. Дано каже къде е бил проблема, че ми е слабото място SPDIF дивотията и ми стана интересно... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.1

И мен нещо такова ме съмняваше, защото по принцип си в час. Ама карай, важното е да свършим работа на фена. Дано каже къде е бил проблема, че ми е слабото място SPDIF дивотията и ми стана интересно... :)

Благодаря ти много за съвета да ти дам малко инфо защото като гледам можеш да ми помогнеш когато пусна DVD файл няма проблем аудиото отива в АС3 филтера и в ресивъра светва DTS DIGITAL и тн там какъвто е в DVDто но когато му пусна DTS аудио файл не сава трябва да заменя филтера на КМР от SPFIF на 5.1 за да тръгне иначе само шуми а файла еDTS защото КМР го хваща но в ресивъра е стерео благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно кофти настройка или на плейъра или по-скоро на АС3 Филтъра. Който не знам за какъв чеп ти е. Вградените аудио филтри на KMPlayer са повече от перфектни за това, което ни трябва! Този плейър пуска АБСОЛЮТНО всякакви аудио и видео формати без да имаш грам инсталиран кодек!!!

В опциите на КМПлейър нагласи Decoder usage = Always use internal decoders. А след това в Internal Audio Decoder горе избери само SPDIF, SPDIF, SPDIF. Също така изключи всякакви аудио процесинг шитни! АС3 Филтъра казах вече да го шкартираш, нали? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК направих всчко това но същата работа пак не става .Става дума за файл DTS-wav (аудио) при ДВД формат няма проблем ако ти идва нещо на ум ще ти бъда благодарен.

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.