Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара с Whammy Bar?


goqe

Recommended Posts

Здравейте!

 

Тъй като на 15 декември заминавам за Испания при моята майка за празниците смятам от http://www.thomann.de/

да си поръчам китара (с така наречения "Whammy Bar"(мисля че знаете за какво става въпрос.).)

Бях се спрял на един Epiphone Les Paul, но за жалост разбрах че Les Paul моделите на Epiphone нямат място за Whammy Bar, а не искам да слагам отделно.

Някой може ли да ми препоръча китара до 300 евро от този сайт + някой Whammy Bar.

Много съжалявам, но за пръв път ще си купувам китара и то с Whammy Bar затова ще се радвам на компетентен отговор.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много.

Харесах си една същия модел но бяла с малко черно.

 

Някой друг да има предложения?

Ще се радвам да видя и други мнения по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми така наречения 'whammy bar" или както повечето му викат "тремоло" се намира в няколко варианта, това е класическия, другия основен е ТОЗИ - казва се floyd rose, първия може да вдига до тон максимум(опира в дървото) и разтройва много, а този е за манияци които много им се ръчка :thumbs_up: може много повече и се заключват струните да не разтройва и тн - това влияе и на звученето на китарата и зависи какъв стил музика искаш да се свири също - не мисля че само за едно тремоло може да правиш избора - има десетки модели с ралични адаптери, дърва и тн - писано е много във форума - търси - в една тема Evtim беше дал сравнения на основните типове ел. китари със записи към тях

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз лично имам един Epiphone отпреди 3 години. Взех си го за 250 лева 2-ра ръка. Вярно, не е Les Paul модел, но е с флойд рос и си вади доста приличен звук и няма никакво разстройване, колкото и да ръчкаш. Сменял съм му само праговете и го ползвам за репетиции и като втора китара, ако скъсам струна на концерт и не пада много по-долу от "основната" ми китара, която иначе си е доста по-висок клас... Така че моят съвет е вместо да даваш 300 евро можеш да си вземеш нещо доста по-евтино 2-ра ръка, което да ти върши доста по-добра работа. Успех! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.