Jump to content
Българският форум за музиканти

Съботно-неделна идея


Recommended Posts

Привет на всичи,

 

тези дни намерих малко време да посвиря и да разцъкам разни барабанни лупове (миди) вградени в АдиктивДръмс-а.

 

Та реших да видя как се свири на нещо различно от 4/4 и ми дойде в главата една идейка (6/8). Толкова се ентусиазирах, че забравих да разнообразя ритъма...ама това по нататък.

 

В композицията има пиано (reFX Nexus), цигулки, брас секции (Edirol Orchestral) + китара и бас (Guitar Rig 3)

 

Можете да я намерите на http://www.soundclick.com/bands/default.cfm?bandID=434774

 

Предлагам я на вашето внимание в 2 версии:

 

1. С китара: "A DarkProg Symphony w guitar"

2. Без китара: "A DarkProg wо guitar"

 

Далеч е от бруталията! По-скоро с някакъв прогресив привкус. Надявам се да ви хареса.

 

И "не стреляйте по пианиста"...толкова си може..май същото важи и за китариста :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради невероятния интерес към темата :) , пускам и продължение: с "раздвижени" (подобрени) барабани

 

Линк: http://www.soundclick.com/bands/default.cfm?bandID=434774

Парче: "A DarkProg Symphony (guitar & better drums)"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката кефи човек :)

Звучи достатъчно хаотично и натоварено и интересно в добрия смисъл, за да се нарече прог :) Бих променил няколко неща в аранжимента, защото на места звучи малко "постно" звуковия спектър.

 

По миксът & звука от моя гледна точка има достаа какво да се прави, ако ти е любопитно какво мога да напиша моето мнение разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, с удоволствие бих приел съвети за подобряване..особено на микса.

Там съм особено слаб, въпреки че специално този път се постарах доста...и честно да си кажа, май е най-доброто ми постижение до момента.

 

На мойте слушалки (АКГ К55) звучи добре...с леки забележки към звука на китарата като цяло, особено в началото. Явно нямам добра база за сравнение. (нямам възможност да го чуя на монитори или както там с е казва)

 

Ще ми е много полезно ако посъветваш не само какво да се направи, но и с какво и на колко :rockon:

Примерно: за да вкараш еди кой си инструмент в правилния спектър X - Y, препоръчвам EQ/лимитър (?) със следните настройки .....

 

Още веднъж благодаря. Не е спешна работата...когато имаш време и се сетиш за мен. :recourse:

 

ПС: честит ти 3001 пост :happy:

Редактирано от alexthegreat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха не съм забелязал за броя на постовете.

 

Ако искаш можем да направим така, което между другото се практикува и в много други форуми (това е и добра идея за създаване на специализиран подфорум в "Звукозапис", но "първите неща - първо" както се казва) - да направим "микс джем", т.е. можеш да качиш файловете по отделни тракове без никаква обработка в уейв формат (или Monkey Audio "ape" - като пуснеш Гугъл ще го намериш софтуера - представлява Lossless compression на аудио файлове - намалява размера с около 50% без загуба на качество) и да се пробвам(е) да го ремиксираме, защото по-лесно ще се дадат насоките по този начин, т.е. казва се "на този трак сложих това с ей такива и такива параметри", което представлява, според мен, по-лесна референция за теб (още повече всеки работи с различен софт и плъгинс), отколкото да ти кажа:

- пианото и снеъра изпъкват много и снеъра и касата много остро влизат, трябва им компресия, балансиране и ЕКу. Китарата звучи сухо и леко пластмасово, честно казано, но това си е лично мнение. Има претоварване в ляво и не само, защото има "пуканки". Миксът не звучи хомогенен, а малко като произволен сбор на отделни инструменти - баланса на инструментите не е много добър тоест. Освен това има грешки в ритмиката при изсвирването :recourse: Сори, човек, ако звучи малко остро, но така звучат нещата на моя Уинамп, с моите слушалки и през моите уши :rockon: Важното разбира се е че идеята е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.