Jump to content
Българският форум за музиканти

Sansamp Gt-2 - пример


sjs

Recommended Posts

Нещо не можах да намеря примери, записани със този ефект. Бяхме направили един с един приятел. Не работи в момента, но записах една темичка с него. Реших да я постна за да я чуете и да имате ориентация. Темата е от парчето на Сатриани "Cryin'". Аз съм изключително доволен от звука, та в тоя смисъл даже вече си поръчах един на Ники, да ми го направи като хората.

http://sjs.data.bg/criyn.mp3

Ibanez JS-100 (DiMarzio FRED Bridge) -> SansAmp GT-2 -> Ibanez AD 202 Analog Delay -> SoundBlaster Live! Value -> Waves RVerb

Дано да ви е полезно.

Наздраве!

Редактирано от sjs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето ТУК има записче, което Nikifena беше пуснал преди. Парчето е Glasgow Kiss на Джон Петручи, с Nikifena na бас и EmchoDT на китара. Китарата е Ibanez EX, която минава през Сансампа и после през амп-симулациите на Line 6 POD XT.

 

Поздрави,

 

Жоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето ТУК има записче, което Nikifena беше пуснал преди. Парчето е Glasgow Kiss на Джон Петручи, с Nikifena na бас и EmchoDT на китара. Китарата е Ibanez EX, която минава през Сансампа и после през амп-симулациите на Line 6 POD XT.

 

Поздрави,

 

Жоро.

 

Браво, страхотно изпълнение! И много добра работа със звука изобщо по цялото парче. Впечатляващо. Мерси за линка. Знаех за този запис, но не го бях слушал.

Лично на мен СансАмп-а ми е достатъчен като симулация и не съм имал нужда да го пракарвам през нещо друго. Живот и здраве, като е готов новия, ще запиша още неща.

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук още малко записано със същия СансАмп. Това е проектно мое парче, само е нахвърлено като идея. Много ми беше приятно да констатирам, че ефекта се справя и с този вид звук на ниво.

http://sjs.data.bg/SkakS.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не можах да намеря примери, записани със този ефект
стига бе,на сайта им има семпли записвани с Ямаха май.

Ефекта е чудесен!

Малко за тресня ми идва с лес-пол китара,но като намаля гейна се оправя. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не можах да намеря примери, записани със този ефект
стига бе,на сайта им има семпли записвани с Ямаха май.

Ефекта е чудесен!

Малко за тресня ми идва с лес-пол китара,но като намаля гейна се оправя. ;)

Ааа, разбира се че има семпли на страницата на Tech 21. Аз имах впредвид не оригиналния ефект, а различни модификации правени или използвани от нас и други колеги - във форума и изобщо. Вярно, че не съм се изразил точно:-) Благодаря, това беше необходимо уточнение.

:punk_guitar:

Редактирано от sjs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти Никифенски с-амп директно в компа (ревърба е добавен после).Пуснат е на tweed/hi gain/center,записвано е със Стратокастер на бридж адаптер (сингъл от 25 лв. :punk_guitar: ,щото си продадох оргиналния :) )-

http://media.putfile.com/srv-mary

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти Никифенски с-амп директно в компа (ревърба е добавен после).Пуснат е на tweed/hi gain/center,записвано е със Стратокастер на бридж адаптер (сингъл от 25 лв. ;) ,щото си продадох оргиналния :) )-

http://media.putfile.com/srv-mary

Бе наистина не е трябвало да продаваш оригиналания адаптер, ама за 25 лв. май си случил;-) Още повече се възрадвам на свирнята - какво да коментирам, то се чува като се свири мотивирано и с мисъл. :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^да бе,с мисъл,аз нямам такава :rolleyes: и съм се излигавил тука.Готиното е ,че ефектчето докарва прилична симулация на Фендер усилвател,също такава и на Маршъл Плекси като го пуснеш на "бритиш" пак с хай-гейн и център.Според мен спокойно можеш да го хакнеш в централното за някое клубно свирене,стига да има монитори-едва ли някой ще усети кофти звучене. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих тука някакъв запис на моя Санс амп.Моля да се абстрахирате от свирнята,бях го правил за един приятел да чуе хай-гейн звука му и записа нещо на бързо.По време на записа ефекта е на ниво платка,не беше екраниран и шумеше.

Не помня настройката,но съдейк по звука трябва да е била California>Hi gain(или Hot Wired,тук не съм много сигурен),за микрофона изобщо не помня,но не е Classic 100%.

Китарата е едно дърво с единични адаптери,включена в лампово радио "Акорд" с колона с Благоеврградски говорител ВКН1221.Записа е с компютърен микрофон.

 

Санс Амп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.