Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко хелп..


JimBeam

Recommended Posts

Абе хора как точно да я включа тая китара към компа?Смисъл чел съм теми работи ама никаде не видях как точно влиза китарата.Като гледам компа нема такива големи дупки?Ам само да уточна не ме инт програми и тн знам ги програмите инт ме само как да включа китарата в компа нещо кабел ли какво има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми купуваш си от най-близкият музикален магазин преходник от по-голямо към по-малко.Слагаш си преходника на края на кабела към пц-то,мушкаш в буксата на микрофона и си готов ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми купуваш си от най-близкият музикален магазин преходник от по-голямо към по-малко.Слагаш си преходника на края на кабела към пц-то,мушкаш в буксата на микрофона и си готов :)

 

 

Или по-скоро в Line-In-a :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз до там стигнах!Имам чист звук на китара но как се гласи Guitar Rig 3 на единиа комп много виене много шум!На другиа комп не смея да пробам

Явно настройки се правят

Пробах и с други програмки но осжен 4иста китара нищо не излиза!Помогнете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко пробах,но така и не мога да да чуя какво прави този Китариг 3!На единия комп съм с вградена звукова,на другия съм с Креатив лайв!Все чувам чиста китара!давам муте на ин на аут,настройки всякакви,не става!От петък съм в нерви:-),сигурно е от Егенето:-)Един ми каза да сложа някакъв драйвер,ама не знаел какъв,ей хора помагайте,че кубето ми е в репитиционната,а у дома е топличко:-)Наздраве момчета и дано помогнете!Изчетох всичко по проблема ама не се получава!Ако може стъпка по стъпка!От включването на китарата до края!Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко пробах,но така и не мога да да чуя какво прави този Китариг 3!На единия комп съм с вградена звукова,на другия съм с Креатив лайв!Все чувам чиста китара!давам муте на ин на аут,настройки всякакви,не става!От петък съм в нерви:-),сигурно е от Егенето:-)Един ми каза да сложа някакъв драйвер,ама не знаел какъв,ей хора помагайте,че кубето ми е в репитиционната,а у дома е топличко:-)Наздраве момчета и дано помогнете!Изчетох всичко по проблема ама не се получава!Ако може стъпка по стъпка!От включването на китарата до края!Благодаря предварително!

 

Името на драйвера е ASIO4ALL :) Пишеш в гугъл и кликаш на първия сайт. Оттам можеш да си го дръпнеш. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, защото никой не се сеща, че звуковата карта (и Уиндоуса) има два миксера - за Playback и за Recording. Като отвориш миксера на Уин, първоначално показва Playback миксера. Трябва от Options -> Properties да се избере Recording и да се маркират всички входове, които да се виждат, след това в новопоявилия се Recording миксер да се маркира входа към който е включена китарата - примерно Line In. Също така е препоръчително същия вход да се изключи в Playback миксера, за да не се смесват чистия и обработения звук на изхода.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е дискутирана толкова пъти, че просто нямаше как да не я затворя. Погледни в раздел софтуеър и ще намериш повече от един отговор на въпросите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.