Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ! Не мога да свиря!


Recommended Posts

Айде да пробваме с такава тема!!!

Примерно тия месеци отработвам finger control на лявата ръка.

Примерно... защо натискът от китката при лявата или изцяло взима контрола, или липсва, когато пусна пръстите да се справят с темпото?

 

Питайте АБСОЛЮТНО всичко. Срамни въпроси няма, стига да са свързани със свиренето.

Никой не се е родил научен.

Без :metalist: , моля.

Нека схемата да е следната:

1. Въпрос;

2. 2-3 Отговора;

3. едно Благодаря от питащия (за да се затвори проблемът) и

4.=1. да се продължава нататък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стяга ми се лявата ръка, не натискам, както с дясната и т.н. Но само давам пример де. Да наченем темата. Но ето, че хората се срамуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стяга ми се лявата ръка, не натискам, както с дясната и т.н. Но само давам пример де. Да наченем темата. Но ето, че хората се срамуват.

 

 

Ако свириш Traditional Grip мога да ти дам съвет как да изгладиш нещата.За другата постановка ръката може да се стяга от прекалено стискане на палката,неправилно движение спрямо ставите и китката,при което след 20 минути по енергично свирене прераства в болка.За натискането-ако става въпрос за Double Stroke,лявата винаги и почти при всички е по-слаба,аз компенсирах това с малко повече работа върху пръстите,но тъй като не свиря почти с тая постановка не съм достатъчно изпитал и компетентен.В случай че не става дума за Double Stroke-забелязал съм че при лявата ръка въпросното натискане идва от едно задълбаване на ръката,при което китката съвсем леко слиза надолу а пръстите се отварят прекалено много.Това не дава правилното движение на палката,а динамиката е немислимо да се постигне.Успех :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забелязал съм че при лявата ръка въпросното натискане идва от едно задълбаване на ръката,при което китката съвсем леко слиза надолу а пръстите се отварят прекалено много.

 

Ей тва е причината :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е това и мойта дясна е по-технична от лявата ръка ... за да понастигне дяснята от време време свиря с лявата на фуса щото поне при мен от там добре се отренирва движението ... както и на гумено барабанче ... докато гледаш телевизия например :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен се случи много интересно нещо - лявата ми ръка беше по-слабата. Обаче от любопитство започнах да пробвам и класическа постановка. Удобното й е, че докато пишеш тема по химия да речем можеш с лявата ръка да тропаш Молър на бюрото. И така с времето и безцелно тропане с класическа постановка сега лявата ми ръка е къде-къде по-технична от дясната, с която водя. Да речем, че е страничен ефект от нередовни упражнения. Но определено класическата постановка ми помогна много, че даже и повече от необходимото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от скоро, ей тъй за кеф свиря с класическа постановка и на дясната, пък като ми скимне и с двете. Така се постига добра скорост на ръцете :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе някой може ли да ми каже как точно да стане тая класическа постановка щото много ми обива палката (тва сигурно ви звучи много тъпо ама е така)гледах едно видео на дейв уекъл кадето той показва как точно да хвана палката ама по неговия начин ми обива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тряа да свикнеш човек! В началото щи убива, после ше спре. :surprise:

Само че гледай да правиш правилно постановката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто няма как да съм сигурен, че го правя правилно защото съм от едно тъпо село и тука няма един даскал дето да ми покаже , а докато доида в софия има още бая време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

That's it!! Страхотни сте!!!

За лявата - имам идея как да се справя.

За класическата постановка - Video:

Pics - http://www.howtoplaydrums.com/hold-drumsticks/ ;

http://www.digbydoodle.com/MOELLER/img0050.jpg

http://www.oinkmuse.com/images/hugetraditionalgrip1.jpg

http://www.pearldrum.com/03_nuupdts/edu/fr...rip/18tgrip.jpg

Това трябва да е достатъчно, за да схванеш поне в началото к'во става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така...убиването вече го няма ама сега се появи друг проблем :rockon:

мноо често изпускам палката ама може и да е от стида щото ма марзи да запаля печкта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Испускаш я сигурно, защото държиш дланта си нагоре. Колкото и неудобно да е дланта ти трябва да сочи към тялото (кокалчето на малкия пръст да гледа надолу, а на показалеца нагоре). А може да ти убива щото още не си свикнал с този хват, и стискаш палката много силно. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.