Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-българското БГрадио убива българските автори на песни


Recommended Posts

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Баси, глей к`ви са наивни някои моми......

А грейт композерите как пра`ят пари цял живот...

ЪЪь !?

Авторски плащат хората по света, цел живот, па и на наследието!

...пък ти вър`и сънувай автоматично.

 

То тва да не ти е Пайнер музик ма, сестро...

Пфу!

 

интересно кои "грейт композери" визираш-?

И още нещо - - да си чувал нещо за" work in hire" ?Вярвай ми ако си композитор никъде никой няма да ти купи work in hire- точно защото ти е платено за тая работа и правата ги притежава човека ,който ти е платил за work in hire !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"А сега ще чуем увертюрата на "Дон Жуан" от В.А.Моцарт, в изпълнение на Софийска Филхармония, с диригент Емил Табаков"

 

Ами прав е човека от първия пост....

Но не вярвам някога да се оправи нещо по този въпрос.

Принципно в България всичко е на грешна основа поставена, а няма кой да се наеме да изрине всичко и да се почне отначало....

това ми хареса :) ами не знам каква му е идеята на радиото, би трябвало като е БГ, да си е за българска музика :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за авторското право е актуална за много професии - не само за музикантите. Принципно авторското право не се купува или продава. Няма такава постановка. Има продажба на права върху самия запис и темподобни, но няма как да си купиш творчество и да се пише твое. Като си купиш кашкавал в магазина той си остава производство на фирма "еди коя си" и не можеш да го продаваш като твое такова, въпреки,че със самия кашкавал можеш да правиш каквото си поискаш. Тук иде реч точно за това. Има все пак варианти за пълна откупка на авторски права, но там става въпрос за съвсем други суми и за творби съвсем друго качество. И според мен няма случай или поне са крайно ограничен брой на такива откупки - никой автор не би се съгласил на подобно нещо, освен срещи МНОГО пари! А за изпълнителите колегата бобалан е прав - или сте екип с всички останали или си пишете сами песните за да искате да са ваши като авторство. УСПЕХ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност темата тук беше за БГ радио извинявам се ,че поведох разговора в друга посока.!

Всъщност си намерих интересен събеседник на лични по въпросите за авторското право който сподели опита си ,така че може би не беше излишно ,че зачекнах и тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво се дръпна изведнъж от темата бе, zarra? напротив - нека да го изясним тоя въпрос веднъж завинаги поне тука в нашето мило форумче!

 

в случая аз съм толкова засегната, колкото и ти, очевидно, само че в другата крайност.

 

има един тип хора, за които се казва "настъпят го и тръгва да променя конституцията" :offtopic-001:

 

авторското право върху песен, за която ТИ си платила да ти бъде написана, остава на автора. ако аз съм автор на такава песен и ти не ме напишеш в обложката си, ще намеря веднага начин да те осъдя така, че да имаме с групата кинти за цял албум :)

 

изпълнявай я колкото си искаш, карай други изпълнители да ти плащат, за да й правят кавъри - ама не забравяй, че нямаш ли я песента, излизаш на сцената и три минути мълчиш.

 

не видя ли какво стана със сценаристите в любимата ти америка? най-големите актьори ги подкрепиха, защото си спомниха, че няма да имат думи, с които да си печелят милиончетата.

 

та такива работи. опитвай се да погледнеш и от другата страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж всичко е въпрос на договаряне така че.....кой ,какво ,що има много варианти и въпроса не може да се изясни докато не се направят закони в БГ

 

А по въпроса за осъждането как ще докажеш ,че ти си авторката на песента айде да ми обясниш ?Като в БГ няма закони ,които да защитават авторите ..

Нали затова иде реч ?

Като човек навлезе навътре в нещата се оказва ,че не е толкова просто в Бг да защитиш музиката си .Предпочитам да си приказваме на лични ,понеже тая тема беше друга - за БГ РАДИО

а и предпочитам да си пиша с хора от които нещо мога да науча и да си бъдем взаимно полезни ,които са се слъсквали с тези проблеми в личния си опит

Редактирано от zarra
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А междувременно има толкова много музика по света за слушане та да си губим времето с радио, особено пък с някое от ефирните български радиа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж всичко е въпрос на договаряне така че.....кой ,какво ,що има много варианти и въпроса не може да се изясни докато не се направят закони в БГ

 

А по въпроса за осъждането как ще докажеш ,че ти си авторката на песента айде да ми обясниш ?Като в БГ няма закони ,които да защитават авторите ..

Нали затова иде реч ?

Като човек навлезе навътре в нещата се оказва ,че не е толкова просто в Бг да защитиш музиката си .Предпочитам да си приказваме на лични ,понеже тая тема беше друга - за БГ РАДИО

а и предпочитам да си пиша с хора от които нещо мога да науча и да си бъдем взаимно полезни ,които са се слъсквали с тези проблеми в личния си опит

 

тъкмо в процеса на това договаряне ще ме накараш да ти сложа няколко подписа за пред тези и онези агенции за усложняване на живота и там ще пише за какво ми плащаш. с това самата ти ще декларираш, че съм автор. има нотиране, има записи и т.н.

 

може да сме гости, ама не сме от вчера тука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

^ ей тея две неща ме убиха просто .. :rolleyes: много вярно ми звучи ... евала че в БГ не е пълно само със слепци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе смеем се ние ама един обикновен човечец ще си седне в колата ще пусне БГ радио и ще каже "Е на, БГ музика" без да има никаква представа колко много още музика се прави в Българско(и качествена даже).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ама един обикновен човечец ще си седне в колата ще пусне БГ радио и ще каже "Е на, БГ музика" без да има никаква представа колко много още музика се прави в Българско(и качествена даже).

 

 

...че "обикновените" хора каде ще го чуят тва необикновено БГ Радио...

 

...то нормални хора тези БГ напъни не ги слушат :cheers:

 

 

...ако са Градски - слушат Радио 1...

...ако са Селски слушат радиата с женски имена - Вероника,Веселина и разни подобни...

...ако са пъпчиви и грозни пубери слушат Фреш и Сити :hysterical:

 

...а ако са умни,пичове, средна и висша класа хора слушат Z-Rock...

...за феновете на Джаза и Класическата музика също има някоя друга честота из Софията...

 

...така че, процента на хората, Нахендрящи се на БГ Радиото е нищожно малък :hysterical:

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.