Jump to content
Българският форум за музиканти

Барабани за начинаеща =)


Recommended Posts

Здравейте!

от 1 година се занимавам с барабани и съвсем скоро започнахме да свирим с едни приятели. досега съм се упражнявала върху книги и разни други подръчни матириали но вече ми трябва сет. дайте някви съвети pls - кви барабани са подхоящи за мене (тряа да са 300-400 лв) и къде мога да ги държа (вкъщи нямa къде да ги сложа) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си начинаеща, вземаш една дъска, лепиш й една гума, вземаш чифт по-тежички палки, намираш си метроритмичния буквар на Добри Палиев и яко упражнения всеки ден :)

Редактирано от marin_zhelezov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото с тези падове може да се тренира ритмичност доста добре, без да се наказват съседите безпричинно :surprise: Наистина едни глухи барабани ще са ти полезни в началото. Иначе при желание отиди в секция Купува/Продава и прегледай какво търсене и предлагане има за нужната стока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма смисъл да се набутваш двапъти.зимаи едни нови барабани и забравяш за квито и да е дертове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и къде мога да ги държа (вкъщи нямa къде да ги сложа) ?

 

Всички начинаещи се мятат веднага на сет. Ако някой иска да напредва, а не да си губи времето естестено, че ще трябва огромна част от упражненията в началото да ги поработи върху дъска/пад. Просто по този начин ще може да се контролира изчистеността на упражненията. За мен е безумие да се започне изучаването на този инструмент направо на акустичен сет. На тренажор може да се чуе всяка грешка. на сет-а половината се размазва в гърмене. И айде свирете единични и двойни удари по цял ден на малкото барабанче у вас. Една дъска с гума, две дебели палки, Метроритмичният буквар, затваряш се в килера и си работиш без да се притесняваш от никого. По този начин се развива сигурност и техника на ръцете в началото. Докато не се изяде този буквар смисъл от повече от една дъска според мен няма, ако говорим за упражняване с наистина позитивни перспективи. Ако целта е да седнем и да дрънчин и тупаме за кеф земаме едно Амати/Тактон и бой колкото душа иска. Просто ако си начинаещ и желанието ти е да напредваш, няма смисъл все още от комплект, особено ако няма къде да го сложиш.

 

Има учители по барабани във форума, нека те да се изкажат.

 

Та, bisserm продава един зелен Тактон, пишете му да информация. Аз лично съм слушал този комплект и звучи като Pearl, без майтап. Освен това на външен вид е като току-що излязал от магазина. :greenball:

 

Айде да не се флууди и тая тема :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

от 1 година се занимавам с барабани и съвсем скоро започнахме да свирим с едни приятели. досега съм се упражнявала върху книги и разни други подръчни матириали но вече ми трябва сет. дайте някви съвети pls - кви барабани са подхоящи за мене (тряа да са 300-400 лв) и къде мога да ги държа (вкъщи нямa къде да ги сложа) ?

 

 

Вече силно се съмнявам че за 300- 400лв ще можеш да вземеш нещо свястно дори на старо !

По добре събери повече пари и си реши въпроса на веднъж , а не да докопуваш после я педал , я чинели , я фус машина или стойки !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свирех на една дъска с подложка за мишка отгоре поне година(все още тракам на нея <_< ),освен това възглавници колкото искаш ама това е твърде примитивно :punk_guitar: ,моя съвет е не бързай със комплекта барабани.Поработи върху себе си преди това :D Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че имам нещо против тежките палки, но поради ред причини смятам, че не трябва да започва само с тежки палки. Трябват и и леки :punk_guitar: .

 

П.П. Леките се въртят по-лесно <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не съм наясно защо всички го съветват за тежки палки и възглавници?!

 

 

Идеята беше съвсем друга за това с възглавниците,надявам се ТЯ ме разбра :rocker: А това за тежките палки-аз съм го приел като неписано правило,макар че може и да е писано :no: Успех на госпожицата :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много 10х за съветите от всички. но на мен ми трябва сет единствено за да може да свирим с групата иначе аз си тренирам върху книгите =) тоест ми трябва някякво помещение където може да се събираме с приятелите и там да свирим евентуално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

 

Проблема с намирането каде да се свири е много сложен. Ако ще слагате вътре техника ограничава много повече избора. Трябва да е сухо, трябва да е що годе изолирано(да не тече и други такива истории), както и да не твърди стените, защото кънтежа от акустичните барабани е... неописуем :). СОТ също ще трябва да прокарате, да не говорим че трябва да е в някакъв гараж в който да не пречите на никого, в противен случай за изолация ще иде майка си и баща си... а като начинаеща не е сега момента определено :).

 

Препоръчвам ти да хванеш някой услужлив батко който да ти направи практис сет за вкъщи(от талашит и гума примерно и ПВЦ - с нагряване може да се огъва и да се направи прилична рамка която да ти държи импровизираните "томове"). За тея пари си купи сносен педал и комплект чинели(или поне краш). За репетиции ходете по репетиционни... Както се казва в 1 реклама "и най-добрите репетират :D ". За акустичен сет по-добре събери някой друг лев и като стигнеш хилядарка си купи нови кофи :thumbs_up:. Много ще им се радваш да знаеш :).

 

Все пак послушай колегите. Без да се упражняваш с букварче в ръка много бързо ще се откажеш от това любимо занимание... и би било жалко :). Все пак малко са добрите барабанистки ;).

Редактирано от IgniteAll
Нарушение на правилото за цитат на предишен коментар.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за обяснението но откъде да го намеря този "добрия батко"? Скоро си направих 1 дъска с подложка за мишка отгоре ама за огъването на тръби ще ми е леко трудно ;)

Редактирано от IgniteAll
Нарушение на правилото за цитат на предишен коментар.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.