Jump to content
Българският форум за музиканти

Елементарна теория на музиката


Recommended Posts

Привет :) ,

изчетох темите в този раздел и реших, че този:

 

http://www.smu.edu/totw/toc.htm

 

web-базиран учебник ще е полезен както за напредналите :) така и за начинаещите :violin: .

 

Учебника е на английски, има картинки :) и audio примери.

 

За тези, които желаят да си го print-нат :read: могат да отидат на адрес:

 

http://mecho.centrum-group.com/

 

и от папката Music да си изтеглят файла MusicTheory.doc (84 страници. Правен е на Office XP и е сканиран за вируси). Ако не можете да влезнете в сайта питайте доставчика си дали имате достъп. Също така е възможно и free.centrum-group.com сървъра да не работи от време на време.

 

Поздрави,

Мечо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Aaaaa...чуждите езици са важни... :killyou:

Хем учиш музикалната теория :violin: , хем научаваш Английски :wow:

Добре, добре...екстра :headbang:

Поздрави

:headbang::headbang::headbang:

 

P.S. Ако имах време можех и да я преведа ама...цък...Айде със здраве...то повечето са нотички - ще го разбереш :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

хубаво 4е има такива не6та в нета но и моита теориа дето я изо4авам не е за подцениаване тя е написана от един от у4ениците на пан4о владигеров и не се продава никаде за6тото са на лекции

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mecho :):P:P

 

Абе хора, имам един въпрос - какво е необходимо да знае като теория един музикант за да бъде "грамотен". Има ли някакви учебници на български (и най-вече на хартия), и от къде можем да си закупим такива? Не искам да се заравям много надълбоко, просто искам да имам някаква основа.

 

В същност, може би въпросът тръгва от това какво представлява формалното обучение по музика, т.е. какво се изучава като цяло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да си "грамотен" изпълнител, трябва да прочетеш "Елементарна теория на музиката" на Парашкев Хаджиев. Ако искаш на татък вече нещата са доста по-сложни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да си "грамотен" изпълнител, трябва да прочетеш "Елементарна теория на музиката" на Парашкев Хаджиев. Ако искаш на татък вече нещата са доста по-сложни.

Знаете ли къде мога да си я намеря ? Има ли някаква специализирана книжарница за музикална литература?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не се лъжа можеш да си я поръчаш и от partituri.com аз мойта книжка съм си я купил от музикалната книжарница до народния театър :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да си "грамотен" изпълнител, трябва да прочетеш "Елементарна теория на музиката" на Парашкев Хаджиев. Ако искаш на татък вече нещата са доста по-сложни.

Знаете ли къде мога да си я намеря ? Има ли някаква специализирана книжарница за музикална литература?

Имаше една до народия театър, не знам дали не я реституираха. Иначе ако имате желание мога да се хвана и да преведа този WEB учебник на български. Аз ще го преведа, пък някой дизайнер може да го оформи на страница, както е там!

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.