Jump to content
Българският форум за музиканти

Разликата м/у Korg


mupcku

Recommended Posts

Можете ли да ми кажете какви точно са разликите между тези три модела?Значи сигурен съм че G600 ще ми свърши идеална работа сега(преди съм свирил с такъв) Обаче сега искам да си зема корг и се чудя дали ПА50-то ще ми свърши същата работа като G-то.Мерси много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам ПА60 и съм доволен от него.Чул съм,че моделите РА50 и РА55 са правени в Турция и имат повече ориенталски

стилове в заводските стилове.Важното е ако купуваш-да пише отзад,че е произведен в Италия,защото техниците на Бозов

казват,че е пълно с изгърмяли захранването РА800и РА50.Иначе саунда е много як. Емо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа аз имах G-600 и минах на корг pa50.Отначало много ми беше кофти саунда но се свиква и сега ме кефи(на G600 лявата ръка на мен лично по ми харесва но блендите са много по яки на корга).Разликата между корговете е че на Pa80 може да се сложи хард диск,флаш карта(т.е.семпли),за па60 мисля че може само семпли без хард да се добави,а на па50 нищо неможе да се добави.Като памет тези клавири нямат разлика 48 user style и още толкова директно от дискетата.

Ами толкова от мене:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чул съм,че моделите РА50 и РА55 са правени в Турция и имат повече ориенталски

стилове в заводските стилове.Важното е ако купуваш-да пише отзад,че е произведен в Италия,защото техниците на Бозов

казват,че е пълно с изгърмяли захранването РА800и РА50.Иначе саунда е много як. Емо

Тва че трябва да е произведен в италия го знам....а става въпрос за това че турските модели гърмят така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти напиша много страници защо Ра е по-добре от G600, защото разликата в класа е ОГРОМНА. Основната разлика м/у 50,55 и 60, е че тези които почват с 5 не могат да закачат хард диск. Което всъщност е много важно (поне за мен). Като звук са еднакви. Колкото до фабричните СТИЛОВЕ, не съм чул някой да звучи добре и това да е станало с фабрични стилове.

 

Вземай Ра60

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа, за Ра80, то е същото като Ра60 като го купиш. За да стане по-различно, трябва да купиш КАРТА (350лв.) Вокалиста (около 200 лв.) и като платиш на някой да ти даде хубави семпли и той ти вкара вирус, който ти елиминира втори юзър на стиловете и дадеш още 100 лева някой да ти оправи този проблем..... и т.н.

 

Като теглиш чертата си с 1000 лева назад.

 

ИЗБОРА Е ВАШ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа, за Ра80, то е същото като Ра60 като го купиш. За да стане по-различно, трябва да купиш КАРТА (350лв.) Вокалиста (около 200 лв.) и като платиш на някой да ти даде хубави семпли и той ти вкара вирус, който ти елиминира втори юзър на стиловете и дадеш още 100 лева някой да ти оправи този проблем..... и т.н.

 

Като теглиш чертата си с 1000 лева назад.

 

ИЗБОРА Е ВАШ.

 

КОЛЕГА, определено вече съм убеден, че PA60 събира в себе си всички останали модели на КОRG ... според теб. Имам чувството, че си търговски представител на серията PA60 или нещо като рекламно лице. Да може би ще си 1000 лв назад или пък 2000, но пък да - то зависи за какви пари работиш. За някой 1000 лв са си годишен доход - за други - седмичен. Обаче няма да е зле да пробваш и ти с нещо по-различно, като PA800, PA1x, PA1Xpro. С риск да се повторя погледни по-разкрепостено на нещата, не бъди тесногръд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1000 лева на седмица се случва, но все пак разликата в цифрите е голяма(Ра60-1500, Ра800-4400). Не съм тесногръд, РЕАЛИСТ съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1000 лева на седмица се случва, но все пак разликата в цифрите е голяма(Ра60-1500, Ра800-4400). Не съм тесногръд, РЕАЛИСТ съм.

 

Калине ,те май си мислят,че тези модели сами свирят!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

от всичките които си изброил ра 80 е най-доброто, а и да ти кажа корг няма турско производство, има Китайско и Италианско, като Китайските в повечето случаи са несполучливи, Китайски са някои ра80 и ра55 тр, има ги и такива които са правени в Китай, обаче тук им лепят лепенки, че се произведени в Италия, разликата ще усетиш в клавиатурата и дисплея, на оригиналните клавиатурата е по-мека и дисплея свети кехлибарено( повече зелено, отколкото синьо), а Китайските светят в синьо, иначе и двата се драскат много бързо ;) , ако искаш по-здрав клавир вземи си от Х серията, поздрави ;):thumbs_up:

Редактирано от melih_korg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.