Jump to content
Българският форум за музиканти

За техниките на Dive-a


Fenix

Recommended Posts

Аз имам китарка с тремоло, (то моето е и флойд) вече година и 1 месец...., може да ви се стори малко странно че я пускам тази тема чак сега, но всъщност никога не съм задълбавал толкова във таз работа. В смисъл, освен стандартните "повръщания", звук от кола на формула 1 и The Wildest Of Vibratoes друго не съм правил много много.

И аз съм като теб - от години имам китари с флойдове и абсолютно не ги ползвам (флойдовете)

Купувах китари с флойд, защото ми се струваше гъзарско, а и когато минаваш от Кремона на нещо по-добро, държиш да има всички "екстри". Голяма грешка.

Аз лично изпитвам открита антипатия към всякакъв вид тремолота и то не защото не мога да ги ползвам (което си е така), а защото преебават звука на китарата дори ако не ги използваш - в крайна сметка струните ти при бриджа се държат на мека основа (пружини).

В момента се мъча да реша проблема със състейна и световноизвестното моментно разстройване при бендинг като си блокирам флойда на едната китара с дървено трупче. Не ми се занимава да търся оная джаджа, дето помага на флойда да не ти сере лайна. :)

Знам, че майсторите на флойда ще се развилнеят, ама всеки си знае неговата :) Я си връткам лийдове без ръчки.

Аве аз не го ползвах повечето време, щото имах проблеми с него. Т.е. не правя нищо освен "The regular". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Сатриани има много специфична дайв техника. Аз отдавна съм я възприел и използвам и съм наистина впечатлен.

Той удря на отворени струни някъде близо до бриджа и изкарва адски хармоници, а в момента на удара хваща тремоло-арм-а, пресягайки се от долната страна на китарата, и напъва максимално струните нагоре. Така хем му е по лесно да изкара хармоници, хем те са адски високи и пискливи.

Когато удари тежко и и зкара хармониците, тогава вече отпуска тремолото с лявата ръка, която държи тремоло-арм-а и сваля до нормално положение или колкото иска надолу.

Гениално е измислил този похват и е мнооооого ефектен! Вижте някое негово видео ако не сте го направили вече и ще разберете за какво точно говоря!

 

Хайде - ХЕВИ МЕТАЛ!

 

:):):)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сатриани има много специфична дайв техника. Аз отдавна съм я възприел и използвам и съм наистина впечатлен.

Той удря на отворени струни някъде близо до бриджа и изкарва адски хармоници, а в момента на удара хваща тремоло-арм-а, пресягайки се от долната страна на китарата, и напъва максимално струните нагоре. Така хем му е по лесно да изкара хармоници, хем те са адски високи и пискливи.

Когато удари тежко и и зкара хармониците, тогава вече отпуска тремолото с лявата ръка, която държи тремоло-арм-а и сваля до нормално положение или колкото иска надолу.

Гениално е измислил този похват и е мнооооого ефектен! Вижте някое негово видео ако не сте го направили вече и ще разберете за какво точно говоря!

 

Хайде - ХЕВИ МЕТАЛ!

 

:):);)

Тази техника, вярвам, повечето сме я забелязали. Наистина уникална! :) пред Сач

 

Но имам няколко въпроса:

1: как изкарва тези хармоници на празни струни до бриджа? (винаги съм се чудил...)

2: след като опъне струните с тремоло-бара след хармоника е много ясно, че ги отпуска; има ли нещо по-специфично при това движение?

 

Не го пиша на РМ, защото мисля, че може да е полезна инфо за доста колеги.

 

Та... visiondann?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ВНИМАВАЙ ТЕ!!!!!!!!!

Ето днес кво ми се случи :))))) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Имам късмет че има в ибанез рулез .цом

 

 

mitko.JPG

:lol:  :)  ;)  :lol:

честито!!! на мен вече 4 пъти ми се случва :) oткъде си взимаш нови? от ибанезрулез ли?

Редактирано от Putniq Bega4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сатриани има много специфична дайв техника. Аз отдавна съм я възприел и използвам и съм наистина впечатлен.

Той удря на отворени струни някъде близо до бриджа и изкарва адски хармоници, а в момента на удара хваща тремоло-арм-а, пресягайки се от долната страна на китарата, и напъва максимално струните нагоре. Така хем му е по лесно да изкара хармоници, хем те са адски високи и пискливи.

Когато удари тежко и и зкара хармониците, тогава вече отпуска тремолото с лявата ръка, която държи тремоло-арм-а и сваля до нормално положение или колкото иска надолу.

Гениално е измислил този похват и е мнооооого ефектен! Вижте някое негово видео ако не сте го направили вече и ще разберете за какво точно говоря!

 

Хайде - ХЕВИ МЕТАЛ!

 

;)  :lol:  :lol:

Тази техника, вярвам, повечето сме я забелязали. Наистина уникална! :lol: пред Сач

 

Но имам няколко въпроса:

1: как изкарва тези хармоници на празни струни до бриджа? (винаги съм се чудил...)

2: след като опъне струните с тремоло-бара след хармоника е много ясно, че ги отпуска; има ли нещо по-специфично при това движение?

 

Не го пиша на РМ, защото мисля, че може да е полезна инфо за доста колеги.

 

Та... visiondann?

Най-накрая има наченки на някаква итнтересна дискусия....

:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
честито!!! на мен вече 4 пъти ми се случва :) oткъде си взимаш нови? от ибанезрулез ли?

МЕрси! ::) да от там има!

 

 

остарял е тоя ибанез пфууууууу :)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Но имам няколко въпроса:

1: как изкарва тези хармоници на празни струни до бриджа? (винаги съм се чудил...)

2: след като опъне струните с тремоло-бара след хармоника е много ясно, че ги отпуска; има ли нещо по-специфично при това движение?

 

Не го пиша на РМ, защото мисля, че може да е полезна инфо за доста колеги.

 

Та... visiondann?

Трябва да уцелиш точното място за хармониците, но се цели в 2-ра и 3-та струна. Освен това напъна на струните преди удара върху тях трябва да стане с максимално бързо и докрай. А след това с контрол връщаш назад - бенд-даун (отпускане), което не е равномерно съвсем, а малко по логаритмична скала :) - с нарастващо ускорение :)

Удара за хармоци е даже на 2-ра и 3-та струна едновременно и не е баш до бриджа, но дясна ръка се е подпряла на тремолото за повече контрол и натиск при удара.

Пробвай и кажи докъде си я докарал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да спомена че освен сатриани и Herman Li(dragonheart, dragonforce) прави разни много интересни неща с флоида, някой от маисторите ако знае как се правят може да обясни

пример - солото на Valley Of The Damned

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аре някоя да обясни за новаците в даив техниката всякви такива - звуци на кола,влак........как става!:)шото не ги знам:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тъй сме го чели, я го знаем :)

 

А иначе, Old_Shеtаrhand е прав :)

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.