Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за Studioprojects Vtb1


Darkfight

Recommended Posts

Значи имам този предусилвател и естествено малко въпросчета ...

 

Значи първо микрофона ми е на 200 ohms Impedance , а усилвателя е с 50 и 200 има бутон дето се натиска навътре и навън та въпроса ми е в кое положение е на 200 ??? Както и за какво служи Tube Blend и Pol Rev бутона . Мерси много !

 

 

 

shema.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. В натиснато положение е 50 ома ; в ненатиснато - 200 ома. В твоя случай - трябва да не е натиснато.

2. Tube Blend ти дава възможност най-общо казано да правиш звука по-топъл или по-студен. По часовниковата стрелка добавяш повече "лампа", обратно на часовниковата стрелка имаш по-чист, неафектиран от лампата звук.

3. Pol Rev бутона служи за обръщане фазата на сигнала.

П.П. Предполагам, че след като са го сложили точно до потенциометъра за изходния сигнал, обръща фазата на изхода, а не на входа.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много ! Значи като е натиснат пул ревърса не ми работи микрофона затова не е натиснат просто се чудех за кво е ........ Иначе определено с тоя гайн на лампата ще си поиграя ..... И малко тъп въпрос на мен ли ми се струва че като копчето е на 50 ohms микрофона работи по-добре от колкото на 200 или си внушавам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш някакъв проблем с Pol. Reverce-а . Като го натиснеш би трябвало да свири, но с обърната фаза, тоест да не можеш да доловиш разлика, ако няма включен друг мик наоколо !

 

 

П.с. На моя ВТБ-1 точно същото копче не ще да стои натиснато още откакто го купих. Това според мен не е болка за умиране когато го използваш за запис !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.