Jump to content
Българският форум за музиканти

Метроном


Recommended Posts

Много ми трябва метроном, който да може да забързва темпото. Примерно да започне от 150bpm и на всяка минута да качва по 20bpm.

 

Ако някой е виждал такова животно, моля, да сподели. Много ми трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не съм виждал, а и да ти кажа честно не ти трябва. Можеш да си програмираш каквото поискаш в някоя МИДИ програма като Guitar Pro и после ако ти трябва за някъде другаде го праиш на MP3 и си готов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ся да кажа що ми трябва. Искам да се упражнявам да ускорявам бавно и равномерно, оттам да се подобри "вътрешмият" ми метроном и самият усет към бийта и тъй нататък....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти стандартен метроном за тази работа ! Постоянно променящото се темпо няма да ти помогне за подобряване на бийта и грува !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Цецо е прав. Единственото нещо със забързването и забавянето е, че можеш да упражняваш или по точно да усетиш различните "техники". Това става и за крака и за ръце. Под техники имам предвит различните части/мускили, които участват от даден крайник в определени темпа. :D

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми трябва метроном, който да може да забързва темпото. Примерно да започне от 150bpm и на всяка минута да качва по 20bpm.

 

Ако някой е виждал такова животно, моля, да сподели. Много ми трябва

 

Ускоряването или забавянето на темпото нама да ти е от полза за да развиеш усета си към бийта и изобщо метро-ритмичното си чуство.

 

По скоро пробвай някое соло да го изсвириш в едно темпо открай до край,без значение дали ще е бавно или бързо.

 

Една от причините изобщо да се ползва метроном е да потдържаш темпото в което си започнал пърчето без да клинчиш към по бързо или по бавно.

 

Освен това метронома може да бъде нагласен на различна пулсация така че след всяко изсвирване да го пробваш и в други темпа които ти харесват.

 

Тъй като гледам и други тука във форума да ползват разни немузикантски обозначения за пулсацията на метронома правилното е да се пише така: !=120 ММ което значи четвъртина равна на сто и двайсет по метронома на Мелцел.

 

Ако приемем четвъртината за пулсация то темпата /поне в музиката :) / варират от 40 до 200 или ако се ползват имената на темпата ще е от Grave до Prestissimo. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тва за Мерцеловия метроном наистина е верно, даже го учихме по музика. Обаче аз, както и повечето хора, съм свикнал да казвам n bpm. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/поне в музиката :secret: / варират от 40 до 200 или ако се ползват имената на темпата ще е от Grave до Prestissimo. :D

 

В моя свят почват от 200! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Македонеца е прав, бих казал - абсолютно прав. Ако искаш да забързваш и забавяш, с някаква полза за тебе, мога да ти препоръчам това, което аз правя. Нагласяш метронома, например на 120 единици (четвъртина = 120) и започваш да свириш четвъртини, после осмини, триоли, шестнадесетини, тридесетивторини и, разбира се, ако можеш и шестдесетичетвъртини :lol: в това темпо, като после ги връщаш в същата последователност. След време може да започнеш да опитваш да им разменяш произволно местата. Тоест, след триолите - тридесетивторини, оттам - четвъртини, след тях шестнадесетини и т.н., както ти хрумне. Това определено развива чувството за пулсация. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в моя :thumbs_up:

 

За това се чудиш с какви нестандартни методи да развиеш чувството си за метрум, ритъм и т.н.

Е не става! Не може първо да се научиш да свириш бързо, пък после "ще видим".

За целта ти бих посочил като добро темпо за упражнения 80-90. А моят метод е следния:

едно и също упражнения започваш в темпо 60-70 да речем и на всяко следващо повторение забързваш с едно-две деления /нямам предвид от 70 на 80, а по-скоро от 70 на 72, после 74 и т.н./.

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(четвъртина = 120) шестдесетичетвъртини :rockon:

Няма жив човек... нито ще има, който да изсвири тази фигура в това темпо. :wub::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта ми е просто да ускорявам и да забавям както трябва. За това ми трябва такъв метроном. Няма значение дали ще 32рини на 200, или в осмини на 80. :rolleyes:

Редактирано от Man0waR Scott Culumbus#1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.