Jump to content
Българският форум за музиканти

Usb Klaviatura?


grizin

Recommended Posts

Здравейте на всички!

 

от доста време насам (около 10 години всъщност :оопс: ) съм се амбицирал да се науча да свиря (поне малко) на пиано, и сега когато най сетне ми остана мааалко свободно време ведно с подходящата рамка на ума така да се каже, започнах да правя и първите си стъпки. Имам пиано вкъщи, но тъй като пътувам често до София по работа имам нужда от някаква клавиатура за да мога да се упражнявам и там. В тази връзка получих огромен стрес от цените на клавирите които дори и минимално се доближават до пианото ми като звучене - и в едно от търсенията ми намерих USB клавиатури. Какво представлява това точно? Защо е толкова евтино? Мога ли да си го купя в България?

 

Много благодаря за времето ви, прегледах вече някой от много информативните теми в този форум, но тъй като там нямаше информация реших да пост-на като отделен коментар, та дано и други неориентирани хора като мен да го намерят за полезно.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

започвам да отговарям на някои от въпросите а на които немога колегите ще изкажат мнение.

Първо миди-клавиатура може да се намери почти във всеки музикален магазин.

Второ-представлява примерно 61 кравиша събрани в кутия свързани с един контролер а той съотвитно се свързва с комппа, нищо работа за малко пари

Трето ако мислиш да си вземеш такава клавиатура от порядъка на 300-400 лева ми се струва че ще останеш разочарован защото- малко октави и на допир и клавишите не са като на пияното, за звука там вече каквото ти е на кеф искаш орган-свири орган, искаш цигулки имаш ги но тук ще се срещнеш и с една ГАД наречена латенсия.

Верно е че има и хубави които се доближават до усещането за пияно но струват и тежат доста повече.

в този ранен час за друго не мога да се сетя но колегите ще ме допълнят :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

започвам да отговарям на някои от въпросите а на които немога колегите ще изкажат мнение.

Първо миди-клавиатура може да се намери почти във всеки музикален магазин.

Второ-представлява примерно 61 кравиша събрани в кутия свързани с един контролер а той съотвитно се свързва с комппа, нищо работа за малко пари

Трето ако мислиш да си вземеш такава клавиатура от порядъка на 300-400 лева ми се струва че ще останеш разочарован защото- малко октави и на допир и клавишите не са като на пияното, за звука там вече каквото ти е на кеф искаш орган-свири орган, искаш цигулки имаш ги но тук ще се срещнеш и с една ГАД наречена латенсия.

Верно е че има и хубави които се доближават до усещането за пияно но струват и тежат доста повече.

в този ранен час за друго не мога да се сетя но колегите ще ме допълнят :greenangel:

 

Здравей,

 

много ти благодаря за бързия и полезен отговор! В такъв случай, можете ли да ме посъветвате към какъв инструмент да се обърна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай, можете ли да ме посъветвате към какъв инструмент да се обърна?

Ако гониш максимално доближаване към 'пиано touch' & ниска цена - единствено се сещам за някое евтино пиано на Касио...и пак говорим за цени 1000+ лв. Хубавото е, че Касиото са и най-леки и най-лесни за пренасяне (както е в твоя случай с пътуванията)....а втора употреба може да се намери и под 1000 лв. Всичко останало на по-ниска цена е един голям компромис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.