Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ! Стойки за монитори.


Nevermore

Recommended Posts

Обръщам се към всеки, който може да даде информация.

Имам два броя студийни монитори Wharfedale:

SWH-DIAMOND8-1A-B.jpg

за които искам или да купя стойки, или да поръчам да се направят.

Моля споделете вашият опит и дайте мнения и препоръки.

Предварително Ви благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш при един дърводелец и поръчаш, тва е просто измери на каква височина ще ти бъдат, става и при железар, после копуваш

специални сподлошки за монитори на Ауралекс и си готов, има и някакви крачета за монитори ама аз ти препоръчвам подложките на Ауралекс :punk_guitar:

http://www.soundhouse.co.jp/shop/prod_img/auralex_mopad.jpg

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@f1_Sound Хм ! Не очаквах от теб такъв отговор !

 

Стойката за тон-колоната, е едно доста важно нещо определящо нейното звучене. Ако тя(стойката) не е стабилна или е от неподходяща материя - част от звукът се превръща във движение или по-скоро трептение на стойката.

 

Препоръчвам да си купиш истински стойки (Аз продавам такива :punk_guitar: )! Ако ще си правиш те съветвам да изберш възможно най-тежкия метал, който можеш да намериш !

 

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Моцарт едва ли с просто ухо ще усети разлика от една до друга стойка, освен това те уверявам,

че с подложките на Ауралекс вибрациите са сведени до никакви, а що се отнася за стабилност то мисля че се подразбира,

че няма да сложиш на паянтави стойки скъпи колони :punk_guitar:

Така че споко просто го олеснявам, иначе и аз съм виждал стойки за монитори за много пари, ама 90% от мйкингите на някое парче в

студио на световно извесни банди колоните са просто сложени върху пулта, дори без подложки, има много по важни неща от стойките, които влиаят на

звукът ушебийно отколкот стойките споко Поздрави :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Offtopic story/ ...абе аз уж имам самочувствието, че чувам доста неща, които 90% от средностатистическите хора с нетренирано ухо не могат да чуят...а в един друг форум за аудиофили ме убеждаваха сума време, че моите Mogami нищо не стрували...ако съм си сложел някакъв си кабел, дето бил $500 метъра (че и тоя даже бил най-евтиния, понеже имало и по $2000 :D )...разликата в звука с моя и оня кабел била от земята до небето. Е...нали съм си навитак...успях да взема назаем (щото все още не ме е hump.gif луд) 3 чифта по метър и половина от скъпоценния кабел и 2 часа правих непрекъснати А/В тестове с познат за мен 24 битов музикален материал. Sorry...може да оглушавам вече, но разлика не хванах....никаква! После с голямо облекчение върнах кабелите на колегата, който беше достатъчно любезен да ми ги даде за тестовете... /край на офтопика/.

 

Така че...при достатъчно добре изработени стойки, с подходящо изолиране на мониторите, изобщо не виждам с какво ще ми е промени саунда в сравнение с купешките такива....а ако някой реши да спори по темата с мен, ще му отговоря с една култова реплика от един още по-култов български филм - "Абе на крив нали знаеш какво му пречи...". :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз малко офтопик да добавя:

 

Вече повече от 2 години не успявам да се добера до заветният Mopad на Auralex та да си стоят спокойно колоните върху бюрото ми, но все по някаква причина не успявам. Всеки път като звънна в българските представители на Ауралекс ми се обяснява, че тъкмо свършили, но с еди кой си ТИР щели да дойдат и аз все забравям да ги потърся отново. Наскоро ходих в по-големият магазин на Динакорд в София и забелязах, че предлагат продукти на Ауралекс, но за съжаление не предлагат Мопад. Преди няколко седмици ходих за пореден път до Лондон и няколко пъти обикалях музикалните магазини и все имах натрапчивото усещане, че искам да си взема нещо от там, а не се сещам какво и разбира се се сетих ... докато летяхме обратно към България. Въобще ... драма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, колеги, супер много ви благодаря за отговорите. Вече писах на Моци, така де - Моцарт за повече инфо.

Ще ви държа в течение какво се случва. Че в студийцето, с което се боря останаха няколко "уж" незначителни дребни нещица. Но ми се струва, че стойките за мониторите не са от тях. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Моцарт едва ли с просто ухо ще усети разлика от една до друга стойка, освен това те уверявам,

че с подложките на Ауралекс вибрациите са сведени до никакви, а що се отнася за стабилност то мисля че се подразбира,

че няма да сложиш на паянтави стойки скъпи колони :thumbs_up:

Така че споко просто го олеснявам, иначе и аз съм виждал стойки за монитори за много пари, ама 90% от мйкингите на някое парче в

студио на световно извесни банди колоните са просто сложени върху пулта, дори без подложки, има много по важни неща от стойките, които влиаят на

звукът ушебийно отколкот стойките споко Поздрави :thumbs_up:

 

Не искам и няма да споря. Писнало ми е да обяснявам(нали това ми е работата) и да убеждавам хората, но аз дадох логика, а ти даде пример ! Не казвам ,че стойките ще превърнат Wharfedle-а от 800 лв в някава космическа совалка.

Казвам, че дори Wharfedle-а сложен на тежка и стабилна стойка ще свири по най-добрия (възможен на него) начин !!!

 

Поздрави :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Така.

Доволно отбелязвам факта, че срещу 40 лв. на стойка един приятел ги завъртя за няколко часа. Станаха повече от перфектни. Скоро ще сложа и снимки.

Всяка стойка е с тегло около 20 кг, като за тръбата под подложката на всеки монитор оставихме отвор и тази тръба ще се насипе с пясък и оловни топчета. Тогава всяка стойка очаквам да стигне около 40 кг. :) Стойките са с по три крачета, всяко от които с винт за нивелация и възможност за 2-3 см регулиране по височина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.