Jump to content
Българският форум за музиканти

Озвучаване на класическа китара


PlamenM

Recommended Posts

Здравейте, събирам отзиви и мнение за различни варианти на озвучаване на класическа китара за свирене с група - т,е микрофонните варианти отпадат.

За съжаление електро-акустичните класически китари на който съм свирил за нисък клас и звука им е леко дразнещ. Някой да има опит с по-добрите пиезо адаптери на Фишман или други?

Засега съм се спрял на pure classic на К&К, но идея нямам как звучи, само ревюта чета..

 

предложения...?

 

Благодаря,

Пламен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, събирам отзиви и мнение за различни варианти на озвучаване на класическа китара за свирене с група - т,е микрофонните варианти отпадат.

За съжаление електро-акустичните класически китари на който съм свирил за нисък клас и звука им е леко дразнещ. Някой да има опит с по-добрите пиезо адаптери на Фишман или други?

Засега съм се спрял на pure classic на К&К, но идея нямам как звучи, само ревюта чета..

 

предложения...?

 

Благодаря,

Пламен

ъп, ъп...ама май ще си остана неориентиран..Освен да се примоля на Бисер да чуя Годин-а и да събирам пари от закуски..

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо отпадат микрофонните варианти?

 

 

защото не виждам как ще включа кондезаторен микрофон и около мен ще има бас,барабани и тн....

 

радикалното решение е да сменя инструмента с нещо от сорта на Ямаха сайлънт или Годин, но имам класическа китара със звук който много ми харесва и преди да купувам друг инструмент, бих искал да опитам варианти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми според мен ако тръгнеш да й слагаш адаптер някакъв

ще трябва да дупчиш, което не е препоръчително

варианта е да си изолиран в друга стая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми според мен ако тръгнеш да й слагаш адаптер някакъв

ще трябва да дупчиш, което не е препоръчително

варианта е да си изолиран в друга стая

 

 

за дупченето не ме притеснява толкова майстор ще я дупчи отзад :), а за адаптерите мисля че в крайна сметка ще е к&К

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми според мен ако тръгнеш да й слагаш адаптер някакъв

ще трябва да дупчиш, което не е препоръчително

варианта е да си изолиран в друга стая

 

 

за дупченето не ме притеснява толкова майстор ще я дупчи отзад :thumbs_up:, а за адаптерите мисля че в крайна сметка ще е к&К

Ако дадеш да ти я дупчат китарата ти ще се съсипе,продават много хубави качествени адаптери които се подвижни и си има начин на слагане.

Ето тук разгледай има доста неща....http://musicjam.hit.bg/

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много хубави качествени адаптери които се подвижни и си има начин на слагане.

 

 

Можеш ли да ми дадеш пример с някой - това което съм чувал от пиезо адаптерите под долното мостче, звучи зле. Иначе засега съм се спрял на това k&K pickup - за съжаление и то иска дупчене.

 

Преди време гледах как peshoy2k беше продупчил една ямаха , и беше станало съвсем прилично...пък , обмислям все още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен са ми казвали че като сложиш пиезо адаптер на класическа китара звучи много красиво,но все пак това са неща които ако не си ги пробвал не можеш да си сигурен.Аз свиря на класическа китара но не съм слагал адаптери,защото не ми се е налагало.Незнам каква ти е китарата но ако е хубава по-добре не я дупчи.В смисъл ако е майсторска/концертна/,ако не пък пробвай с дупченето.Адаптери има всякакви,ако пък имаш пари купи си един Годин като на Силван Люк :thumbs_up:

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar: добавям и Фишман Аура

 

 

т,е чувал си го как звучи ? защото на сайто всичко звучи мноого добре ( дори и Вариаксите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз специално имам от доста време (6-7 години май, може и повече да са вече :/ ) Natural Matrix I и съм доста доволен, макар че навремето го обърках, защото е за класическа китара, пък го сложих на уестърн - при това джъмбо, но звучи доста доста добре :)

За Аура-та обаче нямам идея :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.