Jump to content
Българският форум за музиканти

Смърч


Recommended Posts

"Влад,

 

Столче е прието да се нарича, а "магаре" си е на чист български жаргон и спецално на мен тая дума не ми харесва!"

 

Може да не ти харесва, но е също толкова разпространена и правилна, колкото и столче.

За предусилването си абсолютно прав - пиезоадаптерът има по-тихичък сигнал. А и до голяма степен от предусилването /ниски-средни-високи+усилвател на сигнала е при мен/ може да се влияе на крайния звук в посока по-мек или по-остър.

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та, някой знае ли откъде мога да намеря няколко съвсеееем дребни парчета смърч? Сега басът не е при мен така че не мога да премеря точно, но става дума за дължина ~10-12см, ширина 1.5~2см, и височини някъде от 0.5 до 1.5 см, защото не знам колко точно високи искам струните. Всъщност и по-големи да са не е проблем, ще ги дооразмерим колкото е нужно. Вчера бях в Бриколаж, обаче там имаше само чамови и букови дъски. Дайте някакъв акъл. А всъщност бук или чам (или нещо друго) би ли свършило работа?

 

Ми ако си от габрово може да ти дам. Имам изрезки в насипно състояние (кубици(много кубици))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, как така ще се прави столче от смърч бе!

Вземете си направете бридж на китарите от смърч ако искате.

Доколкото разбирам от гинекология, тези елементи се правят от твърди дървета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, как така ще се прави столче от смърч бе!

Вземете си направете бридж на китарите от смърч ако искате.

Доколкото разбирам от гинекология, тези елементи се правят от твърди дървета.

подкрепям :hysterical:

чама има голяма вероятност да се разпадне :hysterical:

за такива места бива явор, орех, абанос, палисандър и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня - смърча няма смола. Най-доброто приложение на смърча е за тялото на акустичните китари, както и за всички акустични струнни инструменти. Най-добрия "лютиерски" смърч расте в района на Чепеларе. Като имам в предвид най-добрия в света.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня...

 

Това е много хубаво, но ако искаш да говорим за дървета, най-добре потърси тема за дървета, пускана отдавна, и нека я съживим - явно имаш какво да кажеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, от скоро участвам във форума и не знам дали има такава тема, но нейната ценност е безспорна. Ако я съживите ще участвам с удоволствие и ще споделя всичко, което ми е известно и което съм постигнал със собствен опит. Рудолф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че най-добрият смърч расте по Родопите и в частност около Чепеларе не ми е хрумнало на мен или пък е изказване от поредицата "ние сме най-велики в света". Тия дни загубих няколко часа по търсенето на един стар каталог за акустични китари на Ямаха от (ако не се лъжа ) края на осемдесетте години. Та в една от уводните статии с не повече от 2-3 изречения някакси между другото пишеше за това наблюдение, което си позволих да цитирам. Понеже имам приятели, дърводобивници в този край съм ги питал дали е вярно. Те казват че донякъде са запознати и ако им изпадне такова дърво (дали става за музикални инструменти или не става ясно след като се отреже и се види съотношението на ранната и късната дървесина) се обаждали на един телефон в Пловдив и човека им плащал двойно за такъв труп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...снимки още не съм направил, защото кошмарно много ме мързи, но тези дни ще организирам една фотосесия. ...

 

Чакаме...акаме...акаме...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.