Jump to content
Българският форум за музиканти

Extra Voltage


kostaaa

Recommended Posts

Попаднах на някаква 9V батерия дето май не беше чак толкова 9 волтова.... :mellow:

На едното камионче всичко беше нормално, не усетих разлика.... Ама като я сложих в Ibanez DS-7 Distortion и лампичката светеше мноого на червено! Доста повече от всяка друга нова батерия дето съм слагал, а ефекта се чуваше размазващо ;) първите 2 дена. И понеже случайно ми попада в ръцете 12V 1000mA адапрер и се чудех дали да не го ръчна в ефекта за да проверя дали ще стане пак същия як звук или ще изгори :whistle:

 

Да пробвам ли? :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай, но приготви пожарогасител наблизо, че ако се запали да не изгори :mellow:

 

аз ползвам 9/12в стабилизиран адаптер и често без да искам го щраквам на 12, но не ми пука и да изгори нещо понеже аз съм си правил ефектите и мога да ги ремонтирам ;) всъщност не би трябвало да има проблем, при мен някой драйвове звучат по-добре на 12в, но пак казвам че адаптера ми е стабилизиран, ако твоя не е има голяма вероятност да дава някъде към 16-17в когато не е много натоварен (от филтовите кондензатори след греца)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз от адаптери си нямам и идея.... :) Нито волтметър имам.

Това което пише е:

 

MICROCOM C.E. AC Adaptor

MODEL: #####

INPUT: 230V~, 50Hz, 100mA

OUTPUT: 12V~, 800mA

 

После има някакви 4 символа: C.E. , GS(ITS) , два квадрата един в друг и "В" във триъгълник

И да го ръчкам с отверката да го отворя (няма винтове) не знам какво трябва да гледам вътре..... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами някой камиончета (например босс)са направени за променлив - имат вътре изправител и не пречи да е с променлив - трябва да се види какво пише на ефекта, при всички случаи обаче може да има неприятни изненади ако ефекта няма изправител

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах го и се оказа, че в крайна сметка няма да свърши работа. Когато се включи и се чува леко бучене, без да може да премине чистия сигнал от китарата (като при изхабена батерия). Даже като го пробвах първия ден и замириса адаптера, а не ефекта. Като се изхаби батерията ще си намеря подходящ адптер и няколко разклонения, и за други кутийки.... :D

 

Мерси за отговорите! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.