Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Binding


Recommended Posts

Много ми е интересно какъв материал се използва и по какъв начин се поставя? Гледал съм на Gibson поставяне, но не беше описано подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това дето го дледах на Гибсън беше по-скоро с пластмаса. Но тя не е ли чуплива? В смисъл като слагаха канта беше доста огъваем и здрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако прекалиш с огъването е чуплива. Има доста материали из нета, които показват процедурата на слагане, а отвън човек може да си поръча и материала.

 

Виж на musicjam.hit.bg, май се продаваше матря'л за кантове.

 

По-тънкия пиниз е прорязването на канала за канта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тубата съм гледал доста клипчета с окантяване на китари. Някои ползват твърди пластмаси, като ги нагряват и оформят по канта, други ползват по-меки и директно ги лепят, трети ползват седефени кантове (надали са седеф, по-скоро перлоид или някой друг подобен полимер с шарки), четвърти слагат дървени и т.н. Иначе прорязването на канала може да стане по много начини - с оберфреза, с дремел и специална глава, с длето и всичко останало, което може да ти роди главата...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми има хора, които се чувстват достатъчно уверени с длетото в ръка :P Аз за вече 7 години учене и още 5 практика не се чувствам достатъчно спокоен, но на някои по-бързо им приляга в ръката и го усещат като продължение на ръката си. Нищо де - все пак е вариант :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.