Jump to content
Българският форум за музиканти

Що така?


Recommended Posts

Колеги дайте акъл:

Имам Ibanez RG270 на Бридж адаптера имам БРУМ, на Нека НЕ. Шумове нямам в смисъл екранирана си е китарката заводски. Жици споики си4ко е ОК.

 

?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че екранировката и окабеляването на китарата са фабрични, според мен въобще не означава, че трябва да им имаш доверие в този случай, а да ги провериш обстойно. Същото важи и за тръс-рода, бриджа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е окабеляването на адаптера да е гадно(да не прави добър контакт някъде). Предполагам, освен брума има и сигнал.

 

Като цяло бридж адаптера осезаемо по-слабо ли звучи от нека.

 

Ако е така - най-вероятно са вързали бобините на хъмбъкера с неправилна фаза, и оттам шума става много по-силен, а сигнала - по-слаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би триабвало да е фазата щото е само с 3 жици червено бяло и маса ама ще им смениа местата. Звука е силен като НЕКа, просто има едно леко бръм4ене. Естестевено на много гейн, но при НЕКА няма никво.

Мерси на Ефтим ако намеря време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно на хъмбъкера бобините са 2, следователно има 4 извода, а това, колко жици са изкарани от адаптера е различен въпрос.

 

При много гейн ясно, но при малко гейн пак ли са еднакво силни адаптерите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, има вероятност и просто бридж адаптера да не е със съвсем идентични бобини.

 

Освен това, често бридж адаптера има повече навивки, за да компенсира по-тихото звучене на струната в края и.

Може и от там да идва малко по-силния шум.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не че болка ама ме дразни леко :). Та какво направихв изследването си на шума :). :

1. Разкостих адаптера сичко му е наред /Парафин, Фазите, маса, кабел екраниран?

2. Мернах съпротивлението на намотките /почти еднакво - 8.5К х2 = 17К имаше леки колебаниа на мултицета от порядъка на 0.01К , което не е малко като се замисля, ама пак казвам парфиниран е и не ми се занимава да размотавам йица например.

3. Затворих си пак китарката с адаптера и пляснах неква програмка СОФТ ОСЦИЛОСКОП!!!

4. Резултатите от измерването са следните: S=150.73Hz; Sx2; Sx3; Sx4 ;Sx5 навсчкаде имасхе + 2-3-5 децибела отгоре на тоя резонанс.

 

Та питане с некво филтърче ще мога ли да го преборя?

и неква схемка конкретно;)

пп. Или акъл как да го сметна , че чета едни книжки мноо неясно написани. Да се изкажат компетентните!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.