Jump to content
Българският форум за музиканти

Струните в БГ


Glacierise

Recommended Posts

Мисля, че имаше такава тема и преди, но беше отдавна, а от тогава има развития. Най-важното от които е, че RF вече внасят всичките GHS BOOMERS!!!

 

Е тва са перфектните струни за мене - особено по-дебелите (10-52 са ми любими), защото съчетават плътния и обемен звук на 10ките с мекотата на по-тънките. Единствения проблем беше, че бързо ги скапвах. Обаче с Fast Fret-a и това отпадна - стоят си почти като новички вече повече от месец брутална експлоатация!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В Пловдив отдавна не съм виждал GHS и обикновенно пазарувам Д'дарио.И аз съм на 10-52 (гласувайте за да спечелите голямата ни седмична награда) :singer::metalist::greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EVH Peavey Wolfgang Strings - .011

Никелови.

Партиха ми ги от САЩ преди 4-5 години. Около 25 комплекта.

Все още не си купувам други струни и ползвам от тези комплекти. Останаха ми още няколко неизползвани и съм много доволен - изключително добри и трайни струни, доста силни и в началото малко трудни за озаптяване, но с перфектен тон и с подоходяща за метъл атака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Бе 4 години са 48 месеца - как си изкарал с 25 комплекта струни... :think:

еее че аз откатко съм със Флойда и се понаучих да свиря, що годе правилно, сменям комплекти на по 4-5 месеца, като им се преебе звука. т.е. 48/4 = 12 комплекта средно на 4 години :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maле как изкарвате с едни струни толко време, хич не ми е ясно :) Аз струни на повече от 2 месеца, дето да стават за нещо, не съм виждал още :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Бе 4 години са 48 месеца - как си изкарал с 25 комплекта струни... :think:

Струните ми ги пратиха по-скоро преди 5 години.

5 години по 12 месеца са 60 месеца.

Сменям струни на 3 месеца веднъж.

60 месеца делено на 3 = 20 изразходвани комплекта.

Имам още неизползвани комплекти. Сигурно са останалите 5, трябва да погледна.

Ако трябва да бъдем нагли, с един комплект от тези струни се изтиква повече от 3 месеца.

Дори при интензивно свирене.

Не забравяй, че говорим за струни .011 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
EVH Peavey Wolfgang Strings - .011

Никелови.

Партиха ми ги от САЩ преди 4-5 години. Около 25 комплекта.

Все още не си купувам други струни и ползвам от тези комплекти. Останаха ми още няколко неизползвани и съм много доволен - изключително добри и трайни струни, доста силни и в началото малко трудни за озаптяване, но с перфектен тон и с подоходяща за метъл атака.

на мен тези ми се видяха малко твърди към позициите и затова дълго време ползвах ърни бол 5150, но не се правят от близо 2 години. вече не се произвеждат и EVH на пиви, ще търся подходящ заместител от друг бранд.

на стейнберга - дадарио дабъл бол 10-52

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EVH Peavey Wolfgang Strings - .011

Никелови.

Партиха ми ги от САЩ преди 4-5 години. Около 25 комплекта.

Все още не си купувам други струни и ползвам от тези комплекти. Останаха ми още няколко неизползвани и съм много доволен - изключително добри и трайни струни, доста силни и в началото малко трудни за озаптяване, но с перфектен тон и с подоходяща за метъл атака.

на мен тези ми се видяха малко твърди към позициите и затова дълго време ползвах ърни бол 5150, но не се правят от близо 2 години. вече не се произвеждат и EVH на пиви, ще търся подходящ заместител от друг бранд.

на стейнберга - дадарио дабъл бол 10-52

Мдааа, аз уеееееекичко пропуснах да спомена, че ако китарата ти е менте, тези струни ядат прагчета като топъл хлеп :green:

Много са твърди, мамка им.

Отначало ги натисках със зор и трудно ги контролирах, но сега вече пръстите ми официално спадат в графа "кебапчета", така че, това не е проблем. :D

Не знаех, че серията EVH (Eddie Van Hlen) вече не се произвежда. Toва e МНОГО жалко, защото това означава, че скоро ще се лиша от любимите си струни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега де?! :cheers:

 

Пробвай GHS-ите, па може да ти харесат :virtuoz:

Че ги пробаме и тех, че земем и от оно мазило, дека ги праи лепи струните.

 

Само ме плаши, дето викаш, че GHS бързо се износват.

За сравнение, Peavey EVH на практика не се износват - по-скоро износват прагчетата :blink:

Има ли готини GHS 0.11 Nickel ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе за 'износването' - много зависи от отделния човек. Аз например имам по-мазна кожа, и прецаквам струните бързо. Номера е, че като си ги мажеш с Fast Fret, се почистват всеки път много добре, и много дълго време си запазват качествата. Да не говорим колко е благо да си свириш през цялото време на 'мазнички' като нови струни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На GHS пробвах един комплект на Зак Уайлд и хич не ми харесаха - освен това ги преебах доста бързо .От няколко месеца минах на 9-46 ,иначе преди свирих само с 10.52 ,но установих че не са ми удобни за широко вибрато (обичам на вдигам по цял тон или тон и половина ,а това е доста трудно с 10-52 + тва се късат струните ) .И незнайно защо ,но нещата които съм записвал с по-тънките струни звучат по-готино ,защото се чува уекинко "плякане" ,което мен ме кефи :virtuoz:

Иначе най-добрите струни за мен си остават D'Addario

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.