Jump to content
Българският форум за музиканти

Струните в БГ


Glacierise

Recommended Posts

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На GHS пробвах един комплект на Зак Уайлд и хич не ми харесаха - освен това ги преебах доста бързо .

и аз пробвах тея на Zakk и въпреки, че ми е любимец изобщо не ги харесвам GHS. На мен най-много ми харесват Ernieball. Иначе искам да питам дали някой е използвал Sit, незнам дали така се пише правилно и какво му е мнението за тея струни.

И колко струва това Fast Fret :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На GHS пробвах един комплект на Зак Уайлд и хич не ми харесаха - освен това ги преебах доста бързо .

и аз пробвах тея на Zakk и въпреки, че ми е любимец изобщо не ги харесвам GHS. На мен най-много ми харесват Ernieball. Иначе искам да питам дали някой е използвал Sit, незнам дали така се пише правилно и какво му е мнението за тея струни.

И колко струва това Fast Fret :virtuoz:

StayInTune <-- верно е!

 

Добри са! Един приятел каза : "Това са най-яките струни, с които съм свирил!" и реших да ги пробвам. Обаче беше преди около година и ги смених с едни 12ки ( а аз свиря с 10ки) и ми беше много готинко като ги сложих, после пак минах на Ърни, но честно казано не знам защо. В смисъл, че съм останал с впечатлението че струните са яки. Не пречи да ги пробваш! Няма да съжаляваш, надявам се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз откакто си зех китарата ползвам STAGG

начи като изключим факта че секи комплект струните нямат нищо общо по между си :godbless: ако попаднете на добър комплект са доста удобни

а кво е тва Fast Fret и откъде да си го купя и за колко кинти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз оня ден си взех едни GHS - Eric Johnson 10-50 ама нещо не съм въодушевен особено... :bravo:

Засега SIT си остават на първо място в личния ми топ 5 за струни :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, аз уеееееекичко пропуснах да спомена, че ако китарата ти е менте, тези струни ядат прагчета като топъл хлеп :green:

Много са твърди, мамка им.

Отначало ги натисках със зор и трудно ги контролирах, но сега вече пръстите ми официално спадат в графа "кебапчета", така че, това не е проблем. :greenball:

Не знаех, че серията EVH (Eddie Van Hlen) вече не се произвежда. Toва e МНОГО жалко, защото това означава, че скоро ще се лиша от любимите си струни :greenangel:

китарата ми не е менте, ся ня'а са обиждаме :-)))

щатска е и дойде сток с такива струни! и не са ми твърди за свирене, а само към позициите :-)

 

в края на миналата година иВАН наХАЛЕН си прекрати споразумението с ПиВи и вече няма да правят китарите и аксесоари, а амповете излизат на пазара с друго име.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в началото ми бяха адски твърди.

Преди това ползвах Ърни Бол.

Като си сложих Peavey EVH, имах чувството, че свиря на бас китара :D

А прагчетата на една Kремона в момента са изравнени с фингърборда заради тези струни. И то само един комплект - изядоха ги за около четири пет месеца. :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в началото ми бяха адски твърди.

Преди това ползвах Ърни Бол.

Като си сложих Peavey EVH, имах чувството, че свиря на бас китара :D

А прагчетата на една Kремона в момента са изравнени с фингърборда заради тези струни. И то само един комплект - изядоха ги за около четири пет месеца. :green:

аз кремона не съм пипал от много години :-)

обаче все още не съм решил на какво да мина след спирането на пиви и ърни сигнатурните. за начало на дадарио, после може да пробвам ърни от масовите модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кво е тва Fast Fret и откъде да си го купя и за колко кинти?

Ето ти го на картинка :

 

B0002D0CQC.01-A3QI5PL377NJ1M._SCLZZZZZZZ_.jpg

 

Fast Fret-а прави две неща: изчиства струните (което удължава живота им) и ги 'смазва', което прави свиренето много гладко и леко, както при чисто нови струни.

 

Струва 10на лева, и можеш да си го купиш от xxxx - магазинът на на втората пряка на Тодор Александров (новият булевард, който тръгва от ЦУМ надолу покрай Булбанк) вляво - след Булбанк.

 

Яко зарибяване е тоя Fast Fret, нема спор B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в началото ми бяха адски твърди.

Преди това ползвах Ърни Бол.

Като си сложих Peavey EVH, имах чувството, че свиря на бас китара :)

А прагчетата на една Kремона в момента са изравнени с фингърборда заради тези струни. И то само един комплект - изядоха ги за около четири пет месеца. :green:

аз кремона не съм пипал от много години :-)

обаче все още не съм решил на какво да мина след спирането на пиви и ърни сигнатурните. за начало на дадарио, после може да пробвам ърни от масовите модели.

Ами и аз не сивря на кремоните от няколко години насам.

Особено с тази, дето ти разправях за нея - там и да искаш да свириш, прагчетата са наядени от EVH, а аз не съм фен на фретлес китарите. (Междудругото някой свирил ли е на истинска фретлес китара и в колко части беше трагедията?)

За мен основните въпроси, които възникват при електрическите китари Кремона са: защо, да ви еба майката, използвате тунери от класическа китара, защо слагате прагчета от бронз и защо правите телата на китарите от... чам???

Обратно към темата:

Кои серии на Ernie Ball смяташ, че са добри за свирене на по-тежки неща? Разбирай по-дебели и мощни.

Фен съм на Ърни, само дето не ги ползвам от години :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои серии на Ernie Ball смяташ, че са добри за свирене на по-тежки неща? Разбирай по-дебели и мощни.

Фен съм на Ърни, само дето не ги ползвам от години :green:

 

Някога пробвах Stainless Steel, ако не се лъжа бяха Power Slinky. Пакетчето трябва да е в къщи и мога да проверя. Те ми се видяха с мощни, силно индуктивни и остри на звук, както и към позициите. Точно както струните на ПиВи няколко години след това. Обаче прагчетата на ибанеца и без това бяха тръгнали, та трайно се преориентирах към дадарио, още повече, че ми харесва мекото им звучене.

За мен струните трябва да се сработват добре с пикъпа и ампа. Затова на една от китарите ми ползвах в продължение на 5г. Ърни 5150 - те са по-меки на звук като дадариото, но имат и малко от рязкото влизане в атака на пиви. Сега вероятно отново ще пробвам ърни стейнлес стийл, още повече, че ибанеца отдавна го нямам. А 5150 не се правят от 2 години, последният сет отдавна е за смяна.

Тук разглеждам един частен случай с една от китарите ми, защото по принцип продължавам да ползвам за елекричките дадарио, а за акустични - ърни бронз EartHwood.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
xxxx - магазинът на на втората пряка на Тодор Александров (новият булевард, който тръгва от ЦУМ надолу покрай Булбанк) вляво - след Булбанк.

А има най-богатият асортимент струни, които съм виждал в магазин по нашенско. За нашия бранш по-специално - Fender, D'Adario, GHS, SIT, Earnie Ball... какви ли не, колко ти душа иска :rolleyes:

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.