Jump to content
Българският форум за музиканти

Подходяща литература


DeadWing

Recommended Posts

начинаещи в какво ? в теория композиране .... пък и си има такава тема за начинаещи във "Важно" секцията там погледна ли ?

Редактирано от Vertigo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал "Китара" и "Рок Китара" for Dummies. Аз от тях си уча акордите. А и има и не само акорди. Абе като за начинаещи е супер според мен. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тях и аз ги имам ;) наистина са полезни просто не се сетих за тях в тях има и примерчета на ликове и тем подобни неща от които ако имаш въображение можеш да сглобиш доста сносни сола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал "Китара" и "Рок Китара" for Dummies. Аз от тях си уча акордите. А и има и не само акорди. Абе като за начинаещи е супер според мен. :)

иеп.и аз сам с "Китара for Dummies" и ного ми помага :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Аз имам Рок Китара for dummies и е супер полезно с диск и сичко...Има много интересни неща...Инфо за всичко:поддръжка,стойка,кубе,китара...абе Сичко това ще ти свърши работа ако не питай някъде по Славейков за някаква теория!!!???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал Едни книжки от една серия на име : "Аз рокясах"

Знам за няколко такива

1. Рок буквар- там имаше основни акорди и някой по лесни песнички

2. Блуз рок скали и клишета- много полезна аз само нея имам

3 Рок импровизация-

4 беше нещо за бас китара

 

Тея книжки обаче са доста стари и не знам откъде можеш да ги намериш, но мисля че тук някъде във форума бяха ги изкарали в електронен формат, но книжките вървяха с касети който също незнам откъде можеш да си набавиш.

 

Не за композиране - търся нещо елеметарно,обясняващо акорди,гами,прогресии и т.н

"Елементарна теория на музиката" е на Парашкев Хаджиев и не бих казал че е само за композиране. Заглавието и говори ясно за какво е. В това влизат и акорди гами и прогресий.

Успех :thumbs_up:

 

Edit: Автора на поредицата АЗ рокясах е Юлиан Марков

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.