Jump to content
Българският форум за музиканти

Това как става


Cord

Recommended Posts

Аз не мога да ти обясня как става точно, защото нямам музикално образование, в смисъл мога да го направя, но не мога да ти обясня как да го направиш. Просто слушай добре и се пробвай да го направиш, като на места си прибираш гласа. Успех! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам какво му е трудното на това.Просто някой си "клати" гласа.По-добре се пробвай сам да го правиш и после постни нова тема с резултата :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам какво му е трудното на това.Просто някой си "клати" гласа.По-добре се пробвай сам да го правиш и после постни нова тема с резултата :thumbs_up:

 

eдното което е не знам дали басогласните могат такива работи и другото което е не знам дали това се прави нарочно, с умисъл или просто така си трепти гласа от самосебе си,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тоя пич не му трепти гласа, а пее два различни тона. Всеки може да го направи. Много е просто. Пееш два тона :help:

eм...аз съм гол и бос в пееенето и не ги разбирам тия работи, какво ще рече това с двата тона

 

 

и също лекото и плавното извиване към леко грачещото пеене ме интересува :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ма ти искаш да го изпееш това или просто ти стана интересно?

И двете, но ние басовете не можем да пищим

диапазона си е генетично заложен или може се разширява и някой ден да се науча да пищя и да не звучи така все едно колят прасе :help:

Редактирано от Cord
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bgshare.com/102660/dddd.mp3

 

 

е?Как става как се прави и т.н.

 

Пее сол#, ла на първа октава.

сол, ла, сол ла сол ла сол ла сооооооооооооол

Отворен вокал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bgshare.com/102660/dddd.mp3

 

 

е?Как става как се прави и т.н.

 

Пее сол#, ла на първа октава.

сол, ла, сол ла сол ла сол ла сооооооооооооол

Отворен вокал

извинявай но..нищо не разбрах..ще попитам някой разбиращ на живо, може би бившата ми учителка по музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bgshare.com/102660/dddd.mp3

 

 

е?Как става как се прави и т.н.

 

Пее сол#, ла на първа октава.

сол, ла, сол ла сол ла сол ла сооооооооооооол

Отворен вокал

извинявай но..нищо не разбрах..ще попитам някой разбиращ на живо, може би бившата ми учителка по музика

Добре ти трябва да си малоумен да не го разбереш.Той ти каза тоновете,които пее вокала на твоя запис ако ги изсвириш на пияно ще видиш.Ако си бас си ги пей както ти е удобно,защото това не можеш да го вземеш посмъртно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове доколкото чувам, тоя някой май се казва Рони Джеймс Дю и това дето го пее се нарича вибрато!

Прав ли съм или....???? :hysterical:

 

Greets !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове доколкото чувам, тоя някой май се казва Рони Джеймс Дю и това дето го пее се нарича вибрато!

Прав ли съм или....???? :hysterical:

 

Greets !!!

Рони Джеймс Дио, абсолютно си прав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^..., но това не е вибрато, а както вече няколко пъти стана ясно, е последователно изпяване на 2 тона.

 

Човече, обясни кое не ти е ясно точно, че нещо много ни обърка..... Ако те интересува кои тонове са - казаха ти; че са тонове, а не вибрато - също казахме; може би те вълнува тази височина дали е изпята с глас или фалцет?

Щото иначе не виждам нищо неясно в отговорите на хората. Дай по-точен въпрос :hysterical:

 

Всъщност може би досега не си се занимавал изобщо с пеене и не знаеш как да си зададеш въпроса.... Хм, това вече е проблем. Ако е така, ами просто опитай да го направиш, нямаш нужда от "теоретично" обяснение, ако не са ти ясни теоретичните понятия :)

 

Успех и кажи как напредваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, не съм се занимавал и от нищо не разбирам и искам се занимавам, но единственото което знам е че съм хубав як здрав бас уж талантлив но това е

 

опитвам се да го изпея но се получава един звук какъвто издава прасето коато го голят, на по ниско мисля че се получава

 

от повисоките тонове мога да взимам само И и У и Е мисля че, А -то куца ужасно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.