Jump to content
Българският форум за музиканти

Saddle смяна


Recommended Posts

Иска ми се да попитам опитните има ли седла с различна височина и цялостна големина, защото моите са доста износени и бих иска да ги сменя... Също така има ли вероятност да не паснат новите ако си взема малко по-различен модел. Предполагам, че ако са по-ниски ще променят атаката и интонацията на китарата. Лоша или добра идея е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам говориш за стъдовете на бриджа? :) Кажи за къв бридж точно говориш, защото от бридж до бридж - разлика голяма :thumbs_up:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено тремоло, но съм го фиксирал. Ето снимчица:

bridgetv0.gif

П.С.

На снимката е доста по-добре от сегашния му вид.. доста е поожулено там, откадето минават струните..

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност, смъкни моста и отиди при Капъша в Music Jam да провериш на място. Той предлага по каталог огромен брой резервни части за китара Boston / Bas van den Broek на прилични цени и добро качество.

 

Eто сайта, има и каталог:

 

http://musicjam.hit.bg/

Редактирано от TerminalFrost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем... определено нямам. Идеята беше да си взема просто от магазина и да си ги сменя, но явно ще е добре да ги измеря и да гледам за такъв размер в магазина..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам говориш за стъдовете на бриджа? :slap: Кажи за къв бридж точно говориш, защото от бридж до бридж - разлика голяма :(

 

Поздрави,

Влад

saddle е блокчето през което минава струната :yahoo:

мисля че за страт са стандарти, но на новите американски фендери винта е изместен от центъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка - тъп съм :punk_guitar: Мислех че това се нарича стъд... Добре, че е гугъл да се поуча :punk_guitar:

 

П.П. В крайна сметка стъд-а е болта, на който се крепят ножовете на тремолото (на флойд примерно), наИЛ тъй? :icon_shithappens:

 

Позрдави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам говориш за стъдовете на бриджа? :punk_guitar: Кажи за къв бридж точно говориш, защото от бридж до бридж - разлика голяма :icon_shithappens:

 

Поздрави,

Влад

saddle е блокчето през което минава струната :punk_guitar:

мисля че за страт са стандарти, но на новите американски фендери винта е изместен от центъра

 

Здравейте,

 

Това блокче на български се нарича СЕДЛО - преводът на saddle e точно тове ! При положение, че има толкова много български думи които съвсем точно могат да опишат определена част от китарата и специфичната и функцэия ми е изключително чудно, че се ползват чужди такива при това понякога съвсем не на място!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.