Jump to content
Българският форум за музиканти

Нова китарка...


FREAKISH

Recommended Posts

Преди година и половина, след като спрях уроците по пиано (поради липса на време и най-вече - на инструмент...), реших да свиря на китара. Понеже по това време тепърва се зарибявах по метъла, бях решен да си започна на ел. китара. С намерението да стана виртуоз ( :slap: ), аз влязох в магазина и си купих това, за което имах пари - Син Комплект (червените са адски скапани и неудобни за свирене, това го разбрах по-късно, когато един приятел си взе червен) Behringer - Китара+Кубе. Естествено, после като тръгнах на уроци ми се каза, че трябва да се почне на класическа и се наложи да си купя и кухарка. Само че, докато си ходих на уроци по класическа, аз в къщи си дрънчах по цял ден на ел. китарата. В първите месеци бях тотално отчаян и си мислех, че това в крайна сметка не е "моят" инструмент и т.н., но продължавах да си свиря. Сега обаче вече позадобрях и започнах да мъча и по-сложни неща. Китарата е удобна за свирене, но винаги когато набарам нечия чужда китара (по-скъпа) и ми се струва някак по-лесно свиренето. Та сега взех да си мисля за нова китара. Дайте някакви идеи за китара, която не е твърде скъпа, и същевременно ще ми помогне да продължа по-нататък. А, да - и да е по Стратокастър, щото така съм свикнал и тия извитите грифове въобще не ми се струват удобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея за китара никой не може да ти даде, освен ти самия. Най-лесно, както в повечето случай се получава е да отидеш до някой магазин и да пробваш една камара китари. Ковто ти се види най удобна в ръката и във винансово състояни - взимяй я. Можеш да погледнеш раздела - купува продава кво има там и ако нещо ти хареса пробваш и зимаш. Можеш и малко инфо да прочетеш преди това в нета. Има много сайтове със семпли и снимки на китарите - прегледай ги. Според повечето хора тук тематата ти е безсмислена и има една камара такива теми. Казвам ти го последното да нямаш ядове от изказвания на тоя и оня.

 

 

 

Поздрави Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^е, да де, наясно съм, че за добра китара цената е над 400 лева, аз за такава цена имам предвид - 400-600 лв ;) Питам, защото сега ще започвам да събирам пари, та да знам за колко горе долу да събера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 600 лева като за метъл виртуоз мога да ти предложа Ibanez GRG270B ;)

 

Ето и една снимчица

IbanezGRG270BBK.jpeg

Редактирано от Lord Of Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^е, да де, наясно съм, че за добра китара цената е над 400 лева, аз за такава цена имам предвид - 400-600 лв :) Питам, защото сега ще започвам да събирам пари, та да знам за колко горе долу да събера...

Тук непременно изниква въпросът какво значи добра китара и доколко една китара на дъното на среден клас (400лв) може да бъде добра, но има доста доказателства за добри китари дори още по-ниско. Всичко е въпрос на вкус и бройка. Може и скуаер да забършеш по-качествен от някой нисък клас ибанец, а колкото до това: в общия случай скуаер и берингер са горе-долу една хава ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е пък аз защо не съм виждал Squier от тея под 400 лева дето да са "хубава бройка" ?!? Вие като чухте че някой сполучил по скучайност на бройка и веднага "Ама то сигурно има и други , обаче късмет ..." . И с този пост визирам тоя дето пише в зеленото ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш китарата ти да е по-лесна за свирене пробвай това - всеки път като сядаш да свириш загрявай на кухарката за 5-10 мин.След това като хванеш електрическата ще ти е доста по-леко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди време имах ибанец рг270 май беше за около 700лв

много беше зле от всякъде

после минах на yamaha rg420 ot нея съм много доволен

 

взех си и един скуаяр за 280 лв който се оказа много добър за тази цена

но май е въпрос на късмет

хубава китара под 1000лв няма

но никога не търси причината за лошото свирене в китарата,просто се опитвай да изкараш максимално добър тон и от най смотаната китара

без никакви ефекти на сухо

 

и ще видиш след време как ще звучиш на добра китара с добра апаратура

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е пък аз защо не съм виждал Squier от тея под 400 лева дето да са "хубава бройка" ?!? Вие като чухте че някой сполучил по скучайност на бройка и веднага "Ама то сигурно има и други , обаче късмет ..." . И с този пост визирам тоя дето пише в зеленото ...

тоя дето пише в зеленото не му мисли много кво пише май...

иначе има хубави скуиери ама са по 400-500лв+200-300 за модване, обаче и най евтиния скуиер е светлинни години пред бехрингер :)

между другото аз и "хубав" ибанез не съм виждал за 500-600 ;) ама става като за метъл ентусиасти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е пък аз защо не съм виждал Squier от тея под 400 лева дето да са "хубава бройка" ?!? Вие като чухте че някой сполучил по скучайност на бройка и веднага "Ама то сигурно има и други , обаче късмет ..." . И с този пост визирам тоя дето пише в зеленото ...

Епа не е само скуаерът, има сума ти талпи за никви пари, които звучат достатъчно добре. Например Пълдина на Евтим дали има според теб 400 кинта, ма нз дали си го чувал как звучи :hysterical: Той тоя дето пише в зеленото, пише чат-пат и нещо, което е обмислил - не са винаги глупости, както ви се иска :greenangel:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе има хубави скуиери ама са по 400-500лв+200-300 за модване

 

Нима? :greenangel: И въпреки това има и кадърни скуаери и други евтини китари нисък клас! Това, че ти не си попадал на такива, не е меродавно! Ако пробваше всичко, което излиза по всичките им заводи при дръпнатите, тогава бих приел мнението ти със сляпа вяра :hysterical:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.