Jump to content
Българският форум за музиканти

Винтовете


Cupatincho

Recommended Posts

Ми имам питане понеже сменям струните на китарата и се чудя дали винтовете към който слагам бриджа и нещото през което минават струните..(май се казва долно магаренце :) )...

Та трябва ли да са напоълно завинтени и да не мърдат и има ли значение това колко са завинтени...Мерси ако никои не е разбрал за какво говоря или съм сбъркал някой друг термин да кача снимки...Мерси много ...много ми е важно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми имам питане понеже сменям струните на китарата и се чудя дали винтовете към който слагам бриджа и нещото през което минават струните..(май се казва долно магаренце :) )...

Та трябва ли да са напоълно завинтени и да не мърдат и има ли значение това колко са завинтени...Мерси ако никои не е разбрал за какво говоря или съм сбъркал някой друг термин да кача снимки...Мерси много ...много ми е важно

 

 

Да , има значение, защото от това ти зависи чистия тон. Демек , ако са затегнати докрай струната ще бръжди, което не трябва да е така, освен ако ти не искаш да е :) Ако си ги барал и не можеш сам да им върнеш предишното състояние - дай си китарата на някой , който се е занимавал с това и може да ти я оправи. Аз имах същия проблем, когато ми дадоха китарата, но си го оправих. Малко тунинг, малко отверка и всичко си идва на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи с повечко занимавка ще мога да го докарам сам...пък ако не се справя ще я дам да я пипнат да...мерси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои винтове? То да бяха само едни.. :) Ако говориш за тези, които регулират височината на струните - както ти е кеф. Ако говориш за тези, около които има пружини, които държат седлата на бриджа - с тях настройваш интонацията (за това е писано във форума). А ако са тези, които държат самия бридж за тялото - да, трябва да са затегнати, горе долу :) И още нещо - фиксиран бридж, винтидж тремоло (тоест като на стратовете) или флойд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ся смейте се на неопитния :) ...Смисал че не разбирам достатъчно ...Винтовете са тея който регулират височината на бриджа не тези в/у бриджа,ами тези който са по-големи и в/у който се слага бриджа към китарата...Предполагам са за височината понеже се вдигат нагоре и надолу :) ...А и тези още по-големите зад тези на бриджа който прикрепят странното нещо :) на което не знам имаето към китарата и те се вдигат нагоре и се завиват надолу....Значи става въпрос за тези които регулират височина...От горния пост разбрах че е както ми е кеф...Мерси много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не ме разбирай погрешно, не ти се смея :) Само да спомена, че колкото по-ниско са струните, толкова по-лесно се свири, но дължината на тона намалява. А по-високо като са - по-трудничко се свири, но пък звука е по-благ. Поне според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:surprise: Брато, нищо не се разбира от поста ти! Па тия отгоре дето са отдолу на онова там дето тъковата на другото и после дето са зад онова дето е отпред дето също не знам как се казва... Няма лошо - никой не се е родил научен, ма като ен знаеш нещо ак се казва или пусни снимки или питай някого, който разбира и мму покажи конкретната част!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве хора, няма как да е тремоло, защото като смени струните няма как да има проблеми след това. Няма и кои винтове да пипа. Само фиксирания бридц може да се махне след махането на струните. Например Дийн ги правят така фиксираните бридцове, че ако се махне спокойно можеш да развиш винтовете, който го държат за тялото. Затоваи и поради тези причини аз смятам , че е фиксиран бридж.

 

 

ПП не са смейте на неуките, все пак каквито и да сме никога няма да знаем всичко. Па то си има и поговорка - каквото почукало, такова му го начукало :surprise:

 

 

Аре , па със здраве!!!

Поздрави Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не аз зацепих за кфо става аз понеже се уплаших че съм барнал нещо много лошо съм прецакал ами то са тея винтове за височината...Сега си зех едни струни от xxxx - Roto Orange деветки и сега ще ги пробвам...Мерси въпроса ми се изясни...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве пич ти ме убивЪш с смислени теми особено за 1вата струна :bravo:

що преди да пишеш някой тъп или елементарен въпрос не вземеш да помишлиш 1минута поне ?????? има си менюъли и кво ли не и така нататък, а пък в повечето случай и без тях може да се мине ако се помисли малко кое как действа, защо има болче там, трябва ли да се стяга и тн :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе забравих че някои тук се раждат научени и че не им пука за китарите им понеже имат пари да си вземат още 100...! година събирах за китара и кубе..Вече ги имам и съм особено предпазлив какво мога да й причиня... :)

Но за мой малкшанс не се родих научен и това е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кротни се па ти бе! Не му обръщай внимание на Overdrive, той си е такъв заядлив по природа. Никой не ти се смее, че не си се родил научен! Смеят се хората на начина ти на обяснение. Спокойно и то се учи! Просто като не знаеш кое как се казва взимаш един фотоапарат, снимаш каквото те интересува, ограждаш нещото с червено или друг сигнален цвят и питаштук някого как се казва :secret:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ясно става въпрос че така е много кофти да те нахрани някой по опитен... :secret:

Иначе проблема го оправих сега вече си е точно сичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.