Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос


Recommended Posts

моите Амати чинели съм ги лъскал идеално с CIF от този белия в зелените опаковки. Трябва ти съвсем малко и с една гъба намокрена в топла вода ще свършиш работа. Купувал съм си и един специален препарат за лъскане на чинели от Райсинг Форс обаче вместо да ги лъсне взеха че потъмняха и повече не съм го ползвал и така ми седи сега. Гледай само да не е абразивен препарата за да не ги издраскаш! Трябва да е течен препарат. Дано съм ти бил полезен :-)

 

Поздрави и успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С паста за лъскане на чинели !

 

 

едит: да зилджана от РФ е гаден и аз го имам! ползвал съм навремето паста на "Пайст" в/у моите зилджани и свърши чудесна работа. за нея трябва да питаш в Динакорд. Те са офиц. дистрибутори на "Пайст" . Good Luck

Редактирано от Mozart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз и с оцет съм ги чистил,не става перфектно,но с много усилия и търкане се получава :offtopic-001: Иначе във всеки музикален магазин би трябвало да има такъв спрей или паста,някъде му казват и пудцинг (с това се излъскват духовите инструменти).Цената е около 10-12 лв. ако не се лъжа :oops: Успех :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз с оцет съм чистил,супер става-като ново е Аматито,по на долу трябва да има една такава тема.

До колкото знам не е хубаво да се ползва вода за миенето на чинелите-но незнам.

Редактирано от beatle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С паста за лъскане на чинели !

 

 

едит: да зилджана от РФ е гаден и аз го имам! ползвал съм навремето паста на "Пайст" в/у моите зилджани и свърши чудесна работа. за нея трябва да питаш в Динакорд. Те са офиц. дистрибутори на "Пайст" . Good Luck

 

Zildjian пастата е перфектна за чинели Zildjian

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз с оцет съм чистил,супер става-като ново е Аматито,по на долу трябва да има една такава тема.

До колкото знам не е хубаво да се ползва вода за миенето на чинелите-но незнам.

 

Точно така,по тоя начин се окисляват и потъмняват(позеленяват) тия чинели които нямат специално покритие.Дори и от въздуха се получава тоя зеления ефект или потъмняването,ако не се поддържат.Моя съвет е - мястото където стои сет-а да няма никаква влага и да се почистват поне 1 път в месеца ;)

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще обясни ли дали има вреда от това да си чистим чинелите. Чувал съм разни работи, но не съм наясно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.